Zavrieť

Porady

Dobropis a sklady A

V roku 2005 nám dodávateľ vyfakturoval tovar. V roku 2006 nám určitú hodnotu toho tovaru dobropisuje. Pôvodná faktúra je zaúčtovaná 131/321, 343/321. Ako zaúčtovať dobropis? Môžem -504/321, -343/321 ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Ahoj ja by som to riešila takto: ak ten tovar ešte nieje predaný tak by som ponížila cenu tovaru na sklade v roku 2006 MD-112
    MD-343
    DAL-321.
    V prípade ak tovar už je predaný tak v roku 2005by som to účtovala ako príjmy budúcich období. MD-504
    MD 385 (alebo moc sa mi to nepáči ale DAL-385)

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    A čo v takom prípade, ak ten dobropis by prišiel v auguste 2006 a týkal by sa faktúry z 2005???

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Dada
    A čo v takom prípade, ak ten dobropis by prišiel v auguste 2006 a týkal by sa faktúry z 2005???
    ??????????

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dada
    V roku 2005 nám dodávateľ vyfakturoval tovar. V roku 2006 nám určitú hodnotu toho tovaru dobropisuje. Pôvodná faktúra je zaúčtovaná 131/321, 343/321. Ako zaúčtovať dobropis? Môžem -504/321, -343/321 ???
    Nezáleží na tom, v a akom období príde dobropis.Účtujeme o ňom vtedy, keď príde.Ak tovar ešte nie je predaný, ponížime sklad, ak už je predaný tak ponížime náklady na predaj 504.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    O dobropise účtujeme v období, kedy vznikol účtovný prípad. Účtovanie dobropisu závisí od toho, čo je predmetom "opravy základu dane", resp. ako sa posúdi z hľadiska jeho vecnej náplne, t.j. od toho závisí aj správne zaradenie do účtovného obdobia, ako aj vecná a časová súvislosť účtovného prípadu.

    Pre posúdenie vášho prípadu ste zadali málo informácií.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.