Zavrieť

Porady

Práca študenta v Aegone a registrácia na DPH - daň z príjmu

Dcéra - študentka VŠ začala pracovať v Aegone ako finačný poradca. Pri nástupe jej povedali, že registrovať na DÚ sa nemusí. Nemám však v tom jasno, či urobila dobre.Poradí mi niekto??
Jej príjem je povedala by som viacmenej symbolický... podľa uzatvorených zmkúv.
Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    na základe akej zmluvy vykonáva činnosť ? na dohodu ? alebo na nejakú mandátnu zmluvu ?
    vo všeobecnosti sa títo finanční poradcovia považujú za szčo, takže registrácia na DU a pridelenie DIČ, pre DPH je registrovať sa zataiľ predčasné, finančné a poisťovacie služby vstupujú do obratu ale sú od dph oslobodené, takže toto by som pokiaľ nebude obrat cca okolo 49000 € za predch, 12 kalend. mesiacov ani neriesila
    Ďakujem za skorú odpoveď. Trošku som mala inak sformulovať otázku.. to je mi jasné, že registrácia na DPH je závislá od príjmu ako takého. Myslela som skôr to DIČ, IČO jej pridelili a tu mi vzniká ten problém, že robí to už cca rok... a zatiaľ na DÚ pre pridelenie DIČ nie je registrovaná.
    Ahojte "poraďáci! kto mi poradí, či musí dcéra podať Daňové priznanie - pracuje v Aegone ako fin. poradca. Pjríjem mala, ale nie veľmi veľký. DIČ nemá ešte pridelené.... proste jej to nik nepovedal.... AKé pokuty za oneskorenú ergistráciu sú možmnééééééééééé Srdečná vďaka za odpoveď
    .

    Práca študenta v Aegone a registrácia na DPH - daň z príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.