Zavrieť

Porady

DPH na vystupe pri fakturovani stravy

Dobry den,

rad by som sa ujistil, ze moj nazor je spravny. Platca DPH (skolka) fakturuje fyzickym osobam poplatok za sluzbu, ale aj rezijne naklady - stravu na osobitnej fakture. Tuto stravu nakupuje bud od zakladnej skoly (nie je tam dph) kde si objednava obedy resp. prostrednictvom inej s.r.o ktora je platcom a fakturuje s DPH. Pri "prefakturovani" stravy nakupovanej od ZS dph na vystupe neodvadza, pri fakturovani stravy od inej s.r.o. tuto dph odvadza. Vraj kedysi zistovali a DPH na stravu kupovanu zo skoly pri vystupe davat nemusia.
Moj nazor je, ze oba pripady su prakticky totozne a DPH na vystupe treba dat v oboch pripadoch. Alebo je nejaka vynimka a pri prefakturovani stravy kupovanej od ZS nemusi byt DPH na vystupe? S.r.o. ma v obchodnom registri ako predmet cinnosti aj vydaj stravy/rychle obcerstvenie, tu problem nie je.

Dakujem za pomoc pri objasneni tejto "anomalie". Najlepsie keby som sa vedel opriet o nejaky konkretny paragraf z DPH.
Naposledy upravil Michael0 : 25.10.12 at 17:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    DPH na vystupe pri fakturovani stravy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.