Zavrieť

Porady

Účtovanie inkasa faktúr cez BV po uzavretí DPH

Ahojte poraďáci. 3 týždeň účtujem v OMEGE a mám teraz taký jeden vážnejší problém. Včera sme uzavreli štvrťročnú DPH, ale nestihli sme spárovať všetky inkasá s odoslanými faktúrami. A teraz to nemôžem urobiť, lebo je tá DPH uzavretá. Volala som do OMEGY a poradili mi, že mám zrušiť DPH, ale šéfka si to neželá, lebo potom keby sme vytvorili novú uzávierku, bol by tam napríklad dnešný dátum a to by bol problém pri daňovej kontrole. A rozúčtovať ti odoslané faktúry mi program nedovolí tiež kvôli uzavretej DPH. Neviete mi niekto poradiť nejaké iné riešenie? Ďakujem.

PS: Som už zúfalá...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Myslíš zaúčtovať bankový výpis za 09/2012 po uzatvorení DPH priznania?
To by nemal byť problém, nič to neovplyvňuje a môžeš účtovať úhradu OF cez vzor 1 v BV úplne v pohode aj po uzatvorení DPH.
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

grammatika Pozri príspevok
Myslíš zaúčtovať bankový výpis za 09/2012 po uzatvorení DPH priznania?
To by nemal byť problém, nič to neovplyvňuje a môžeš účtovať úhradu OF cez vzor 1 v BV úplne v pohode aj po uzatvorení DPH.
No ja som to skúšala, len problém je v tom, že mi nechce tú danú platbu spárovať s OF, ktorej sa to týka... To je ten problém...
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

Ja mám totižto problém s tým, že tie OF, ktoré boli vystavené napríklad v júli a splatené v auguste, septembre atď. mi teraz neukazuje v evidencii UD a ak ich chcem nanovovo zaradiť do EUD, tak mi vypisuje, že nemôžem zapísať doklad do obdobia s uzavretou DPH... A preto nemôžem spárovať platby s faktúrami...
0 0
saminka6 saminka6

saminka6 je offline (nepripojený) saminka6

Potom zadávate zlý VS. ťuknite na hľadačik a vyberte FA, ktorej sa úhrada týka.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Lenka2409 Pozri príspevok
Ja mám totižto problém s tým, že tie OF, ktoré boli vystavené napríklad v júli a splatené v auguste, septembre atď. mi teraz neukazuje v evidencii UD a ak ich chcem nanovovo zaradiť do EUD, tak mi vypisuje, že nemôžem zapísať doklad do obdobia s uzavretou DPH... A preto nemôžem spárovať platby s faktúrami...
určite su v EUD, len možno máš zle nastavené obdobie
nemôžeš znovu nahadzovať doklady do EUD, keď boli tam raz nahodené!
Pozri si napr. knihu pohľadávok.
Ale aj v EUD, keď si dáš len OF - naľavo obdobie od otvorenia do zatvorenia - OK (v iných evidenciách OBNOV), tak tam budeš mať všetky vystavené OF aj uhradené aj neuhradené...

Hocikedy môžeš nahodiť úhradu OF, či DF, nemá to vplyv na uzatvorené DPH, nakoľko to uzatvára len doklady s príznakom DPH (tie modré štvorčeky) a BV nemá s DPH nič spoločné...
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

grammatika Pozri príspevok
určite su v EUD, len možno máš zle nastavené obdobie
nemôžeš znovu nahadzovať doklady do EUD, keď boli tam raz nahodené!
Pozri si napr. knihu pohľadávok.
Ale aj v EUD, keď si dáš len OF - naľavo obdobie od otvorenia do zatvorenia - OK (v iných evidenciách OBNOV), tak tam budeš mať všetky vystavené OF aj uhradené aj neuhradené...

Hocikedy môžeš nahodiť úhradu OF, či DF, nemá to vplyv na uzatvorené DPH, nakoľko to uzatvára len doklady s príznakom DPH (tie modré štvorčeky) a BV nemá s DPH nič spoločné...
mne je toto všetko jasné.. Ja viem, že mi to tú DPH už neovplyvňuje a viem, že vo filtroch nemám nič nastavená... Už som dvakrát volala do KROSU a tiež mi s tým nevedia pomôcť.. Takže už fakt neviem, ako to nájsť... Jednoducho vo fakturácii v odoslaných faktúrach sú, ale v EUD už nie, pričom vo fakturácii mi jasne označuje krížik stĺpček EVI, tak ako už naozaj neviem, čo s tým môže byť..
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Lenka2409 Pozri príspevok
mne je toto všetko jasné.. Ja viem, že mi to tú DPH už neovplyvňuje a viem, že vo filtroch nemám nič nastavená... Už som dvakrát volala do KROSU a tiež mi s tým nevedia pomôcť.. Takže už fakt neviem, ako to nájsť... Jednoducho vo fakturácii v odoslaných faktúrach sú, ale v EUD už nie, pričom vo fakturácii mi jasne označuje krížik stĺpček EVI, tak ako už naozaj neviem, čo s tým môže byť..
pozrela si si aj zostavu Prehlad pohladavok?
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

grammatika Pozri príspevok
pozrela si si aj zostavu Prehlad pohladavok?
Nie, to som ešte nepozerala... Idem sa na to pozrieť a dám vedieť, či sa niečo objavilo...
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

No neukazuje mi tie OF ani v Knihe pohľadávok...
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

ani keď máš nastavené, uhradené, neuhradené, preplatené?
Pozri si analyticku evidenciu 311 - či ju tam máš zaevidovanú.
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

A ani v prehľade pohľadávok... Už som vážne v koncoch...
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Lenka2409 Pozri príspevok
No neukazuje mi tie OF ani v Knihe pohľadávok...
a pozri si stav dátumu k - daj systémový
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

zároveň si spusti kontrolu - Firma/kontrola
a takisto Prehlady/odsuhlasenie saldokonta
na tej 311 ju máš?
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

grammatika Pozri príspevok
ani keď máš nastavené, uhradené, neuhradené, preplatené?
Pozri si analyticku evidenciu 311 - či ju tam máš zaevidovanú.
Mám niekoľko AE na 311, takže už vážne ničomu nerozumiem... Veď keď je to raz vo FAKTURÁCII a je to označené ako EVIDOVANÉ, tak ako mi to, preboha, môže neukazovať v tej evidencii? Fakt mám vypnutý každý jeden filter, niekoľkokrát som dala vyčistiť, pozerala som to v každej možnej evidencii a ukazuje to len v tej fakturácii. To si zo mňa OMEGA robí srandu alebo čo?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Lenka2409 Pozri príspevok
Mám niekoľko AE na 311, takže už vážne ničomu nerozumiem... Veď keď je to raz vo FAKTURÁCII a je to označené ako EVIDOVANÉ, tak ako mi to, preboha, môže neukazovať v tej evidencii? Fakt mám vypnutý každý jeden filter, niekoľkokrát som dala vyčistiť, pozerala som to v každej možnej evidencii a ukazuje to len v tej fakturácii. To si zo mňa OMEGA robí srandu alebo čo?
tak musíš skontrolovať každú AE 311 za obdobie v ktorom bola OF vystavená
A takisto zoznam dokladov k DPH, či je OF zahrnutá vôbec v DPH.
Či je o faktúre vôbec účtované?
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

grammatika Pozri príspevok
a pozri si stav dátumu k - daj systémový
Mám to tak nastavené a nič...
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

grammatika Pozri príspevok
zároveň si spusti kontrolu - Firma/kontrola
a takisto Prehlady/odsuhlasenie saldokonta
na tej 311 ju máš?
Firma - kontrola, nenašlo mi tam tú OF, Prehľady/Osúhlasenie saldokonta - to je všetko prázdne aaa k tej 311 - nie je mi celkom jasné, ako to myslíte.. :P Lebo vo fakturácii to mám zaúčtované len na 602... Ale 311 mi tam neukazuje...
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
A v odoslaných faktúrach, keď dáš ukáž odoslanú faktúru - prepojené doklady, ukazuje ti tam doklad z EUD?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Nerozumiem slovíčku vo fakturácii.
Každá OF (ZOF...) musí byť zaúčtovaná v EUD a predpisom 311/602+343
Možno je nesprávne nastavené zaúčtovanie fakturácie, možno Vám tie faktúry vôbec neprenieslo do účtovníctva.

Pozreli Ste knihu analytickej evidencie? Evidenciu DPH? účtovnný denník?
Ak by Ste to mali zaúčtované "len" na 602 - išlo by o nepoddvojné účtovanie, a v kontrole by to vyšlo ako chyba...
čiže v AE na 602 tá faktúra určite je?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Lenka2409 Pozri príspevok
Firma - kontrola, nenašlo mi tam tú OF, Prehľady/Osúhlasenie saldokonta - to je všetko prázdne aaa k tej 311 - nie je mi celkom jasné, ako to myslíte.. :P Lebo vo fakturácii to mám zaúčtované len na 602... Ale 311 mi tam neukazuje...
ešte pri firma kontrola - malo by to byť prázdne, ak je všetko správne účtované, resp. môžu tam byť aj "nevýznamné" chyby. ale takáto chyba by bola závažná - červená
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať