Zavrieť

Porady

Mám zriadený podnikateľský účet od začiatku svojho podnikania ale nemám ešte príjem.

Ako mám riešiť výdavky a následne ich účtovať - ak tieto riešim z bežného účtu - napr. cestovné, stravné...Na daňový úrad som nahlásila len podnikateľský účet. Mám doprihlásiť aj bežný účet kým nebudem mať príjmy z podnikania na podnikateľskom účte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    a prečo riešiš výdavky na podnikanie z bežného účtu, keď máš podnikateľský?
    Na DÚ máš nahlásiť všetky účty, ktoré používaš na podnikanie.

    A ak nemáš ešte na tom podnikateľskom účte príjmy, tak to môžeš riešiť vkladom podnikateľa na tento účel (aby si mala z čoho zatiaľ vyberať a platiť poplatky, odvody...)
    Naposledy upravil Nella_2 : 28.10.12 at 11:17 Dôvod: doplnenie

    Danika88 je offline (nepripojený) Danika88

    ja Danika88
    Dík za odpoveď,

    aj ja som tak rozmýšľala -ale ak napríklad vyberiem z osobného účtu nejakú hotovosť - a toto použijem mimo osobnej potreby aj na podnikanie - cestovné a stravné, čo aj riadne vykážem cestovnými lístkami a účtom z jedálne... - chápe sa toto ako používanie osobného účtu na podnikanie?. (nie všade sa dá platiť platobnou kartou).

    ďakujem.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    .... a hovorí ti niečo slovo: pokladňa? ..... výdavky ako cest.lístky a rôzne drobné nákupy sa riešia v hotovosti... a to sa účtuje v pokladni.

    Mám zriadený podnikateľský účet od začiatku svojho podnikania ale nemám ešte príjem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.