Zavrieť

Porady

Daň z lektorských a prednáškových služieb

Chcela by som vás požiadať o pomoc s problémom:
Od 1.2.2005 poberám starobný dôchodok, no ešte pracujem na plný úväzok a odvádzam preddavky na daň zo závislej činnosti. Okrem toho mám ďalšie príjmy od iných zamestnávateľov z lektorských a prednáškových služieb v sume asi 50 000,-Sk, z ktorých však neboli odvádzané preddavky na daň.
Za akú činnosť sú považované tieto príjmy: za príjmy zo závislej činnosti podľa §5, alebo za príjmy podľa §6, resp. §8 ?
Aký typ tlačív daňového priznania FO mám podať? "A", alebo "B".
Ak je to "B", tak do akej tabuľky a riadku daňového priznania mám uviesť príjmy z lektorských a prednáškových služieb?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    juza
    Chcela by som vás požiadať o pomoc s problémom:
    Od 1.2.2005 poberám starobný dôchodok, no ešte pracujem na plný úväzok a odvádzam preddavky na daň zo závislej činnosti.
    Okrem toho mám ďalšie príjmy od iných zamestnávateľov z lektorských a prednáškových služieb v sume asi 50 000,-Sk, z ktorých však neboli odvádzané preddavky na daň.
    Za akú činnosť sú považované tieto príjmy: za príjmy zo závislej činnosti podľa §5, alebo za príjmy podľa §6, resp. §8 ?
    Aký typ tlačív daňového priznania FO mám podať? "A", alebo "B".
    Ak je to "B", tak do akej tabuľky a riadku daňového priznania mám uviesť príjmy z lektorských a prednáškových služieb?
    Ďakujem.
    Podľa akej zmluvy vám boli tieto príjmy vyplácané? o aký zmluvný vzťah išlo ?

    juza je offline (nepripojený) juza

    juza
    Príjmy mi boli vyplácané podľa zmluvy o poskytovaní lektorských a prednáškových služieb uzavretej na základe použitia § 262 Obchodného zákonníka
    Naposledy upravil juza : 24.02.06 at 18:01

    Jarino je offline (nepripojený) Jarino

    Jarino
    Podľa mňa ide o príjmy z § 6 ods. 2 písm. b), alebo § 6 ods. 2 písm. a).
    Daňové priznanie typ B.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Na položenú otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Najbližšie k "pravde" je § 6 ods.2 písm.b).

    Daň z lektorských a prednáškových služieb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.