Zavrieť

Porady

Nejde mi do hlavy! A neviem či to patrí sem.

Máme firmu v Čechách. Chcel som kúpiť tovar v SK. Predávajúci mi povedal sumu na oceľ 520 euro/tona bez DPH do členského štátu. Som povedal že to je dráhe, On mi povedal predajte si to tam za 450 euro plus DPH "že to tak robí veľa firiem"! A opačne že to robia aj na slovensku.To má byť čo? To ako mám účtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cimko je offline (nepripojený) cimko

    cimko
    Spýtal som sa hneď povedal že to si zistite sami. Tak som to skušal u iných obchodných priatelov že to robia ale nikto mi to nepovedal ako každý sa tvaril ako anjel. Asi som normálny poctivec alebo hlupak, No proste neviem.

    cimko je offline (nepripojený) cimko

    cimko
    Ja som sa preklepol v cene 450 bolo to 410. Ale i tak pri oceli je aj 20 euro na tone terno keď nemáte na nákup priamo od výrobcu. Strašne ma zaujíma ako to robia a či je to na hrane alebo je to legálne. A áno prečo na tom neprofitovať.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    cimko Pozri príspevok
    Ja som sa preklepol v cene 450 bolo to 410. Ale i tak pri oceli je aj 20 euro na tone terno keď nemáte na nákup priamo od výrobcu. Strašne ma zaujíma ako to robia a či je to na hrane alebo je to legálne. A áno prečo na tom neprofitovať.
    nie je to legálne

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ja len ci chapem dobre... ty kupis za 520 bez DPH (samozdanis v cechac)
    a predas za 410+DPH, ktoru ale nasledne odvedies statu, takze na tom "zarobis" - 90 € ? kde je ten zisk?

    Nejde mi do hlavy! A neviem či to patrí sem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.