Zavrieť

Porady

vypoved po skonceni RD - dohodou s vyp.dobou - zo strany zamestnanca - podpora

Dobry den poradaci,

momentalne mi konci RD a mala by som nastupit do zamestnania v novembri. Ale zamestnavatel sa ma snazi vystvat z prace lebo mi nechce dat odstupne kedze mi povedal ze nema pre mna zamestnanie a moje miesto je obsadene.

Ja som sa snazila s nim ukoncit PP dohodou ze som vedela ze odstupne mi nebude chciet dat s tym zeby mi dal vyssi zaklad na par dni (co nie je nic protizakonne) aby mi mali z coho vyrat podporu v nezamestnanaosti lebo takto by som dostala len tu najnizsiu podporu. Ale on si to zrejme nespravne vysvetlil a oznacil ma za podvodnicku. a vyhraza sa mi trestnym oznamenim. Proste snazi sa ma zastrasit s tym ze cuvnem a sama dam vypoved okamzite zo strany zamestnanca. Len tym padom stratim narok na podporu resp. dostanem minimum.

napisal mi mail dost arogantnym sposobom ze mi da vypoved s vypovednou dobou 2 mesiace a nahradnu pracu na toto obdobie. Viem ze ak to nebude adekvatna praca mozem odmietnut ale nechce sa mi s nim natahovat. Tak rozmyslam ze tuto dohodu podpisem.
Po uplynuti tejto doby budem mat narok na podporu v nezamedstnanosti % z brutto mzdy pocas tohoto obdobia?

A ak jeho spravanie bude pre mna psychicky neunosne a rozhodnem sa aj napreik plynutiu vypovede ukoncit pomer hned zo strany zamestnanca po par dnoch aj napriek tomu ze mi bude uz plynut vypovedna lehota z coho sa mi bude ratat podpora?

Popripade ak by som chcela konzultovat svoj problem s kompetentnymi osobami ktore by mi vedeli poradit na koho sa mozem obratit na UP alebo na Soc. poi.?

Dakujem za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    vypoved po skonceni RD - dohodou s vyp.dobou - zo strany zamestnanca - podpora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.