Zavrieť

Porady

Vypoved poistnej zmluvy - Kooperativa

Zdravim.
Urcite nie som sam s podobnym problemom, no nikde som nenasiel odpoved na moje otazky.
Mal som poistku v Kooperative, rovnako aj moji rodicia a surodenec. Vsetci sme sa rozhodli ukoncit to, lebo to je vyhadzovanie penazi. Otec s bratom dali vypoved skor, myslim ze niekedy v juni a stale este nemaju vsetky peniaze. Vzdy ked tam telefonuju, tak im povedia ze maju cakat, bla bla bla...
Ja som dal vypoved niekedy okolo 4 septembra, vypovedna lehota je vraj 6 tyzdnov. Tie tyzdne davno zbehli ale odpoved neprisla ziadna. Planujem im zavolat, ale podla tych telefonatov, ktore som si uz vypocul viem, ako to bude prebiehat.
V prvom rade sa dlho caka na ukoncenie zmluvy a v druhom rade sa este dlhsie caka na to, kym oslu peniaze.
Mam preto narok ziadat od nich aj nejake penale z omeskania, kedze oni by to odomna urcite ziadali?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

bubkoch
odklai mas ze vypovedna doba je 6 tyzdnov ? nie je
ide o HP alebo PZP ? ...

daronqo je offline (nepripojený) daronqo

daronqo
Ide o urazovu poistku.

Ta pani ktora tam pracuje a ktorej som osobne odovzdal ziadost o ukoncenie poistky povedala, ze maju na vyjadrenie 6 tyzdnov.

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

bubkoch
daronqo Pozri príspevok
Ide o urazovu poistku.

Ta pani ktora tam pracuje a ktorej som osobne odovzdal ziadost o ukoncenie poistky povedala, ze maju na vyjadrenie 6 tyzdnov.
vypoved zmluvy mozes podat kedykolvek, zmluva bude zrusena k najblizsiemu datumu konca poistneho obdobia, ktore nasleduje po 6-tich tyzdnoch od podania vypovede.
poistovna sa ti vypoved neschvaluje ani inak sa k nej nevyjadruje, len ti oficialne potvrdi ze poistenie bolo zrusene, ku ktoremu datumu bolo zrusene a ake je tvoje dlzne poistne (ak je nejake)
kedze ide o urazove poistenie, neviem ake peniaze čakaš ... nemas čo dostat, kedze poistka sa zrusi ku koncu obdobia, za ktore je poistne zaplatene

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

globalpartner
derekden Pozri príspevok
Musíš komunikovať so správnymi ľudmi.
Ja som takého našiel po pár "milých" mailoch

A ukončil som PZP mesiac po konci poistnej doby (nie taká blbosť, že 6 týždňov pred podať žiadosť ).

PS
PZP sme uzavreli DOHODOU, tak sme ho aj dohodou ukončili .
Bubkoh má pravdu.

Svoju "dohodu" pri PZP si vieš kde môžeš strčiť? je nad ňou Zákon o PZ a Občianský zákonik, aj keď pripúšťam , že keď si bol "problémovy klient s dvoma a viac poistnými udalosťami za jedno poistné obdobie , čo pri tvojom spôsobe vyjadrovania sa je clkom možné, sa Ťa poisťovńa veĺmi rada zbavila a pristúpila na tú tvoju dohodu.

Toto však nemôžeš prezentovať ako zaručený a štandartný spôsob ukončenia zmluvy o PZP.

Nefunguje to tak a zákony sú na strane poisťovne.
Naposledy upravil Dav : 30.10.12 at 19:50

Vypoved poistnej zmluvy - Kooperativa

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.