Zavrieť

Porady

exekucia

Dobry den,chcem sa spytat co mam robit ak mi prisla pred dvoma rokmi exekucia z banky,navstivil ma pan exekutor osobne a na obycajny papier mi napisal udaje kam treba peniaze poslat.Ja som peniaze poslala a teraz ma nahana ten isty exekutor,vraj som nic nezaplatila,pretoze nesedi variabilny simbol.Ani banka ani pan exekutor nevie co to je.Len ma odvolavaju jeden na druheho.Za odpoved dakujem.Lenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dobry den,chcem sa spytat co mam robit ak mi prisla pred dvoma rokmi exekucia z banky,navstivil ma pan exekutor osobne a na obycajny papier mi napisal udaje kam treba peniaze poslat.Ja som peniaze poslala a teraz ma nahana ten isty exekutor,vraj som nic nezaplatila,pretoze nesedi variabilny simbol.Ani banka ani pan exekutor nevie co to je.Len ma odvolavaju jeden na druheho.Za odpoved dakujem.Lenka
    No dievča - naletela si!
    Exekútor nikdy nepríde s kúskom papierika! Bude mať v ruke "lajstro" so štempľom - volá sa to niekedy aj exekučný príkaz a tam sú všetky údaje!
    Niekto sa pekne nabalil a ty znova zacáluješ. Žiadaj ale od exekútora potvrdené údaje pre prevod preňazí - na papieri a s jeho štempľom (aby sa potom vyhovárať nemohol).

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Najprv si zistite, komu ste vlastne platili. Papier od exekútora sa volá upovedomenie o začatí exekúcie.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Ak je to exekúcia pre banku, tak treba požiadať banku o pomoc pri zistení, komu si vlastne peniaze poslala. Banka by ti mala vyjsť v ústrety. Možno sa dozvieš zaujímavé informácie. To však automaticky neznamená, že dotyčný ti peniaze vráti. Je tu však aká taká šanca, že sa to za istých okolností môže podariť. A daj vedieť, či a ako sa ti tkzv. exekútor preukázal.....

    lenka162 je offline (nepripojený) lenka162

    lenka162
    Dakujem vsetkym,exekutor sa nepreukazal vobec,ale cez internet som si ho vyhladala.Bola som si to zistovat,vraj sedi vsetko okrem variabilneho simbolu.Tak musim poziadat banku o zmenu v.simbolu.Tak hadam to vide.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    banka Ti na platbe, ktorá už odišla nemá ako zmeniť VS. Musíš napísať pánu exekútorovi, že žiadaš o preúčtovanie platby zo dňa xxxxx vo výške xxxxx, ktorú si uhradila z účtu xxxxxx/xxxx pod variabilným symbolom xxxxx preúčtovať na variabilný symbol xxxxx. Do prílohy prilož kópiu výpisu z účtu, keď Ti platba odišla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.