Zavrieť

Porady

Pracovníci Obv.úradu nám dali n.o. do likvidácie

Dobrý deň, hľadám pomoc v probléme, s ktorým si nevieme poradiť. Od roku 2010 máme n.o., ktorá realizuje projekty a vykonáva činnosť. Asi pred týždňom úplnou náhodou ma upozornila pracovníčka soc. poisťovne, že naša n.o. je v lividácii. Okamžite som skontroloval register, kde naozaj je odo dňa 17.7.2012 naša n.o. v lividácii a ako likvidátor je určený riaditeľ spoločnosti. Telefonicky som kontaktoval pracovníčku Ob. úradu, ktorá sa danou problematikou zaoberá a tá mi oznámila, že do 15.7. neobdržala našu výročnú správu a z toho dôvodu dala našu n.o. do lividácie a následne rozhodla o lividátorovi. Jednoznačne sme výročnú správu poslali ( bohužiaľ nemám doklad z pošty), správa bola daná k dispozícii aj na našu internetovú stránku, ale ona ju neobdržala a postupovala krokom k lividácii našej n.o.. Pri osobnej návšteve a dotazovaní sa u pracovníčky, ako ďalej postupovať, nám oznámila, že jediné riešenie je likvidácia pôvodnej n.o.a založenie novej s tou istou činnosťou, akurát sa zmení IČO. Na argumentáciu, o skutočnosti, že n.o. je od 17.7. sme sa dozvedeli náhodou a počas celej doby sme pracovali v normálnom režime a činnosti a nie v lividačnom režime, len kývla rukou, že to sa dá prehliadnúť a dodala, že jej povinnosťou nie je upozorňovať na nedostatky a už vôbec nie o tom, že uviedla spoločnosť do lividácie. Máme rozpracovaný projekt k predloženiu a neviem si predstaviť, že ako teraz pokračovať, keď mám zmeniť IČO vlastne uviesť do tohto projektu novú spoločnosť.
Prosím Vás neviete mi niekto pomôcť ako mám postupovať a či konanie pani z Obv. úradu bolo v súlade so zákonom. Prosím o radu a pomoc. Ďakujem Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Pracovníci Obv.úradu nám dali n.o. do likvidácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.