Zavrieť

Porady

Čo keď to príde aj ku nám?

Neviem čo ma to napadlo ale: Popri cestách (zatiaľ mimo Slovenska) som si všimla záhony kvetov s tabuľkou "Samoobsluha" a pristavenou kasičkou. Čo myslíte, ako to tam evidujú, zdaňujú, odvádzajú DPH.... Ono nám to asi nehrozí, lebo si zatiaľ v našej "rodnej" neviem predstaviť, že by tam zostala hoci i prázdna kasička, o kvetoch ani nehovorím. Ponúkam to ako duševné cvičenie Píšte ako by ste to riešili po účtovnej stránke - fantázii sa medze nekladú.
Ľuba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    veru,u nas by neostala ani ta kasicka ;-}}} Inak by sa to asi ked uz,tak riesilo podobne ako predaj tovaru cez automaty :-}

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Inak automaty s kyticami živých kvetov majú! V Auparku. Len - taká, síce pekná, ale zato nijaká extra kytica tam stojí tuším 350,- Sk.Hrúza! Čo si šetko ľudia ešte nevymyslia!

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nuž, samoobsluha, i keď bez tabuľky sa prevádzkuje aj pri našich kontajneroch - každých 5 minút. Žeby sme si tam dali kasičku?

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ja som sa s týmto stretla pred viacerými rokmi vo Švajčiarsku. Minule som sa o tomto opäť rozprávala s kamoškou, ktorá tam žije už vyše 18 rokov. V minulosti s tým nemal nikto problém, Švajčiar by si nikdy nedovolil zobrať kvet bez zaplatenia. Ale odkedy tam pribúdajú rôzne iné národnostné a etnické skupiny, tak ukazujú Švajčiarom aké ľahké je využiť dôveru iných a nemusieť ani máknout. Kedže tu prevláda skupina ani "máknout" tak myslím, že cibuľa gladioly by sa nestihla ani zakoreniť. Takže žiaden strach.

    la-dy je offline (nepripojený) la-dy

    oprava a vyroba calunneneho nabytku ...viac la-dy
    Paula
    Nuž, samoobsluha, i keď bez tabuľky sa prevádzkuje aj pri našich kontajneroch - každých 5 minút. Žeby sme si tam dali kasičku?
    Dík za nápad.Už si aj idem dať tlačiť tabulky s nápismi ako "samoobsluha" a tu vhoďte mincu".Lan musím vymyslieť ako to spraviť aby sa ten kontajner otvoril až po vhodení mince /bude stačiť 2 Sk/.Možno zarobím viac ako teraz.Len potom tie kontajnery bude musieť niekto strážiť, takže zas plat pre tych strážcov.No neviem, asi to nehám tak.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tak, tak....viac ma hnevajú tí, ktorí dodávajú - zastavia si s autiakom (najlepšie tak, aby sme z okien nevideli ich ev.číslo) a dodávajú okrem vriec z odpadkami aj stavebné ruiny, orezané konáre zo záhradky, atp. Aj kvôli nim by bolo treba tabuľku a kasičku.

    anita je offline (nepripojený) anita

    účtovník, SZČO anita
    Paula
    Tak, tak....viac ma hnevajú tí, ktorí dodávajú - zastavia si s autiakom (najlepšie tak, aby sme z okien nevideli ich ev.číslo) a dodávajú okrem vriec z odpadkami aj stavebné ruiny, orezané konáre zo záhradky, atp. Aj kvôli nim by bolo treba tabuľku a kasičku.

    Paula,
    tí, ktorých opisuješ, by tú kasičku chápali skôr naopak. Obslúžili by sa z nej...

    Čo keď to príde aj ku nám?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.