Zavrieť

Porady

Ako sa nam dari ?

"Právnické osoby odviedli do štátnej kasy na dani z príjmov 25,429 mld. Sk, čo je o 15,6 % viac ako rozpočtovalo MF na celý rok. Daň z príjmov fyzických osôb obohatila ŠR o 19,291 mld. Sk, čo znamená plnenie ročnej plánovanej úrovne na 103,6 %."

Ked sme tak uspesni, uz by nam mohli dat vydychnut a ulahcit zivot:
- nenovelizovat zakony kazde 2 mesiace
- nemenit formulare
- nebazirovat na nezmyselnych formalitach (datumy, slovicka, peciatky ci zaokruhlovanie)
Naposledy upravil bodliak : 02.11.04 at 09:01
Usporiadat
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari


presne tak, kto to má stále všetko čítať, sledovať, študovať, ...
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Všade platí: Viac hláv viac rozumu. Iba v NRSR nie...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
bodliak, darí sa nám dobre. Lebo ešte do 31.3.2005 ďaleko jest, ani nový zákon o zdravotnom poistení ešte neplatí. No však sa nám onedlho dodarí. A len potom začnú príjmy ŠR SR rásť. Kvadratickým radom. A ak zaberú frantíci a kórejci, tak i strmšími krivkami.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ja stále nepociťujem zlepšenie, myslím si že dobre vyzerá inak
0 0
gabina gabina

gabina je offline (nepripojený) gabina

... súhlasím.... ale mali by sme to poslať chytrákom do parlamentu, nech sa trošku rozumne zamyslia.... otázka je len či to vôbec dokážu..... :-))
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

MF: nie je priestor na zníženie daní ani odvodov
Bratislava 8. novembra (TASR) - V strednodobom horizonte podľa Ministerstva financií (MF) SR zatiaľ nie je priestor pre znižovanie daní ani odvodov.


Co dodat...
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Bodliačik čo sa čuduješ - vieš ty, koľkí majitelia rôznych životne dôležitých pečiatok ešte nemajú kožené kreslá, audinu, sexi sekretárku, neboli na dovolenke - pardon na služobnej ceste na Tahiti.... A niekde na konci zoznamu možno skromne čaká nejaká základná škola na splachovacie WC. Tak čo tu "picháš"?

P.S. Róbert by mohol rozšíriť sortiment smajlíkov, občas ani tento vycerený nepostačuje na vyjadrenie môjho duševného rozpoloženia, keď čítam takéto "radostné správy" od našich všemohúcich.
Ľuba
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Sak o tie kozene kresla ide.
Vyzbieraju viac, takto ziskane peniaze vyhadzu na nezmysly tohoto typu, a zaroven dodrzia planovany deficit.
Preto by mali taketo nad-plan prijmy sluzit len na znizenie deficitu a prejst este prisnejsim rozdelenim ako sa to deje pri zostavovani rozpoctu.

Je to rovnake, ako ked slovnaft neustale zvysuje ceny akoze kvoli rope a s tyzdennym odstupom ohlasi vyssi zisk o 30%.
Alebo banka, ktora zvysuje poplatky - akoze kompenzacia za znizeny vynos na urokovych marziach, pritom znizi uroky z vkladov, uroky z poziciek stale drzi na 19-25% p.a. a tiez sa chvali miliardovymi ziskami.

A mam taky dojem, ze MF ide rovnakou cestou.
Sme uspesni, plan splneny uz v oktobri, ale priestor na znizenie nie je!
Naposledy upravil bodliak : 09.11.04 at 07:27
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

O tých bankách ešte chvíľu hovorte! Mňa ide poraziť, keď sa predháňajú v prezentácii, robia kdejaké večierky pre VIP klientov a na švedske stoly potom zvyšujú poplatky.
Ale niečo nové: Viete, že celé Slovensko v pondelok 15. 11. bude mať sobotu. Totižto bolo dohodnuté, že všetky autobusy v prímestkej doprave budú premávať v sobotňajšom režime. Je to protest vláde, lebo si neplní zmluvy vo verejnom záujme voči dopravcom. Takže radšej oprášte sneh....z auta a na autobusy nečakajte. Na bicykle je už zima.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
rosemary
O tých bankách ešte chvíľu hovorte! Mňa ide poraziť, keď sa predháňajú v prezentácii, robia kdejaké večierky pre VIP klientov a na švedske stoly potom zvyšujú poplatky.
Ale niečo nové: Viete, že celé Slovensko v pondelok 15. 11. bude mať sobotu. Totižto bolo dohodnuté, že všetky autobusy v prímestkej doprave budú premávať v sobotňajšom režime. Je to protest vláde, lebo si neplní zmluvy vo verejnom záujme voči dopravcom. Takže radšej oprášte sneh....z auta a na autobusy nečakajte. Na bicykle je už zima.
Keby už sa pripojili všetky dopravné podniky, ale vždy sa nájde nejaká výnimka...tak ako vo všetkom....
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Podľa informácií z dobrých zdrojov, majú ísť do toho všetky SADky, ktoré sú sprivatizované. Myslím si že to sú už všetky okrem jednej.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Možno by nebolo nezaujímavé zauvažovať, čo proti takémuto rozšafnému šafáreniu s našimi daňami a inými peniažkami môžme podniknúť my "maličkí". Vybrať si banku, s najnižšími poplatkami? Podľa mojich zistení je to v tých bankách skoro narovnako, akurát jedna má tam čosi lacnejšie, tam zasa čosi drahšie, takže sa to v konečnom dôsledku tak či tak vyrovná. A úprimne povedané, do nedôveryhodnej banky by som vklady neriskovala, aby bola banka dôveryhodná musí si budovať meno, meno si buduje aj spomínanými "plytvajúcimi" banketmi.....
Neplatiť dane? S odôvodnením, že štát s nimi nenarába hospodárne? Oj, oj - to by bolo drahé!
Ísť zvoniť Miklošovi pod okná kľúčami? Úprimne - Koľkí by sme prišli?
Vyvíjať tlak cez rôzne združenia, hnutia, strany? Viete o nejakom, ktoré ozaj háji záujmy svojich členov?
Vidím to žiaľ tak, že kvôli vlastnej pohodlnosti, všeobecne vládnucemu pesimizmu či slovenskej trpiteľskej a trpezlivej náture si naši páni budú v teplúčku pohodlne ešte dlho užívať.
Žeby bol ten pesimizmus nákazlivý? To asi tým počasím. Nedajte sa odradiť, píšte dobré nápady, čo podľa vás podniknúť.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Kľúče tu už boli, mám taký dojem, že lepšie by boli bagančata s ocelovou špicou.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Dobrý nápad - a v base si budeme všetci váľať šunky na štátne trovy - teda za dane tých, ktorí zatiaľ nesiahnu po tých bagandžiach Však včera v správach vraveli o vylepšovaní väzobných podmienok
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Len kde nás všetkých popchajú...
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Zamrežujú daňové a iné úrady
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Dostaneme domáce väzenie, ako na západe. Nebudeme musieť chodiť do práce, nebudeme ťahať tašky s nákupom, budeme si doma vegetiť.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
tak hurá do toho.....ja chcem domáce väzenie...ale prosím s internetom...
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Nuz, co robit...
Ja som pol roka "spamoval" maily na nrsr.sk.
Slusnou ale dost otravnou formou som im pisal, ze zivnostnikov v stravnom a dietach diskriminuju. Tomu, kto odpovedal som viac nepisal.

Odpovedala len Eva Cerna,
a este jedna odpoved prisla - ale to bolo "out of office reply" of nejakeho flakaca z Presova.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Že by sme ti mali byť vďační za novelu zákona, kde je táto diskriminácia odstránená? Keď poradíš ako sa to robí a dohodneme sa, že im tam budeme všetci písať ku niektorému z množstva problémov - možno to zaberie?! Má ešte niekto skúsenosti s korešpondovaním s našimi zákonnými?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať