Zavrieť

Porady

MD a prechod na zivnost

Mam take tazsie otazky. Som na MD do 28.12.2012, chcem si k 1.12.2012 zalozit zivnost nakolko zamestnavatelia u kt. pracujem na dohodu uz nechcu aby som pre nich pracovala ako dohodarka pre zvysenie nakladov a v praci kde som na TPP tiez moc ma nechcu zobrat na dohodu popri RD a tak moje otazky su:

- mozem si este predlzit matersku o 3 tyzdne ako slobodna matka ked si chcem otvorit zivnost?
- ked mi skonci aj ta predlzena materska mozem si u zamestnavatela vycerpat zvyslu dovolenku aby som dostala este dobre peniazky aj ked uz mam zivnost?
- po skonceni dovolenky staci ked uz iba ukoncim pracovny pomer so zamestnavatelom a pracovat pren ho na zivnost a stale poberat rodicovsky prispevok?
- ked si zalozim zivnost 1.12.2012 a nebudem mat hrube prijmy z podnikania vyssie ako cca 3900 eur tak nemusim platit odvody do SP az do 1.7.2014?
- ked budem mat zivnost a budem na RD musim platit odvod do ZP?

Vopred dakujem za skoru odpoved, velmi mi pomozete pri rozhodovani.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    MD a prechod na zivnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.