Zavrieť

Porady

Faktúra na vstupe nezaradená do DPH, z účtu ale bola uhradená.

Zdravím Vás poraďáci, stala sa mi jedna taká vec. Do DPH som nezaúčtoval faktúru na vstupe (nakoľko konateľ mi ju nepredložil, čo sa bežne stáva). Avšak robota sa mi nakopila tak som bankový účet účtoval až v tomto období za III.kvartál. zistil som, že z účtu bola v 9. mesiaci uhradená faktúra vystavená v 8 mesiaci - dodávateľská faktúra. Bude veľký problém, ak túto fa presuniem do ďalšieho kvartálu? resp. to by bolo ok, avšak úhrada faktúry bude tým pádom skôr ako jej dátum vystavenia, nakoľko pracujem v omege bude musieť zadať dátum zd.plnenia 01.10.2012.
Alebo mám radšej podávať opravné DP ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tunco Pozri príspevok
    Zdravím Vás poraďáci, stala sa mi jedna taká vec. Do DPH som nezaúčtoval faktúru na vstupe (nakoľko konateľ mi ju nepredložil, čo sa bežne stáva). Avšak robota sa mi nakopila tak som bankový účet účtoval až v tomto období za III.kvartál. zistil som, že z účtu bola v 9. mesiaci uhradená faktúra vystavená v 8 mesiaci - dodávateľská faktúra. Bude veľký problém, ak túto fa presuniem do ďalšieho kvartálu? resp. to by bolo ok, avšak úhrada faktúry bude tým pádom skôr ako jej dátum vystavenia, nakoľko pracujem v omege bude musieť zadať dátum zd.plnenia 01.10.2012.
    Alebo mám radšej podávať opravné DP ?

    Ďakujem
    Nárok na odpočet si môžeš uplatniť aj neskôr ako vznikol, takže kľudne to môžeš uplatniť aj v poslednom kvartáli tohto roka. Viď §51 Zákona o dph.

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    Tomu rozumiem, mna len štve že to uhradené bolo v III.Q, nakoľko pri kontrole sa na to môžu dotazovať, prečo teda nebola zahrnutá aj faktúra do DPH keď uhradená bola v septembri. Dúfam ale, že ma vôbec omega pustí spraviť takúto vec, t.j. uhradiť faktúru skôr ako je nahodená

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tunco Pozri príspevok
    Tomu rozumiem, mna len štve že to uhradené bolo v III.Q, nakoľko pri kontrole sa na to môžu dotazovať, prečo teda nebola zahrnutá aj faktúra do DPH keď uhradená bola v septembri. Dúfam ale, že ma vôbec omega pustí spraviť takúto vec, t.j. uhradiť faktúru skôr ako je nahodená
    Zákon Ti umožňuje posunúť uplatnenie odpočtu, tak v tom nevidím žiaden problém.

    Faktúra na vstupe nezaradená do DPH, z účtu ale bola uhradená.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.