Zavrieť

Porady

Nezaplatené preddavky na daň z príjmu PO

Dobré ráno,

prosím o radu : každý rok sme mali daňovú povinnosť ako PO do 1000,- €, takže sa nás netýkali preddavky. Za rok 2011 sme mali ale oveľa vyššiu daň a ja som zaspala na vavrínoch, zabudla som na preddavky. Viete mi poradiť, ako mám postupovať v tomto prípade ? Mám jednoducho uhradiť 3/4 z minuloročnej dane a čakať, čo bude ? Je k tomu treba nejaký sprievodný list na vysvetlenie ? A má niekto skúsenosti s pokutami za neskoro zaplatené preddavky ?

Ďakujem všetkým za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Mila123 Pozri príspevok
    nezakladám novú tému......
    chcela som sa podeliť s informáciou o preddavkoch na daň z príjmu PO
    FR SR vydalo metodické pokyny ohľadom preddavkov :

    pre PO : http://www.porada.sk/t207071-p2-prep...ml#post2237707
    pre FO : http://www.porada.sk/t208378-plateni...-2003-z-z.html

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ziadny list pisat netreba, skor by som tam isiel osobne a mozno pani na DU presvedcil, ted ak mas nejake relevante argumenty (napriklad firma je v strate, nema financne prostriedky a podobne). Ak nepochodis, pripadne nemas dovod na to aby preddavky firma neplatila tak ich urcite hned zaplat, vzhladom na to ze od 1.1.2012 je vo VS uz zakodovane obdobie, tak by som ich zaplatil polozkovite, napriklad pri stvrtrocnej povinnosti 3x (1+2+3Q/2012).
    Ja osobone by som do toho nevrtal, zaplatil a dufal ze ziadne penale nepride. :-)

    Pripadne penale si vypocitas tu:
    http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...S82XzBfMlFUNlQ!

    257 je offline (nepripojený) 257

    257
    IvoM Pozri príspevok
    Ziadny list pisat netreba, skor by som tam isiel osobne a mozno pani na DU presvedcil, ted ak mas nejake relevante argumenty (napriklad firma je v strate, nema financne prostriedky a podobne). Ak nepochodis, pripadne nemas dovod na to aby preddavky firma neplatila tak ich urcite hned zaplat, vzhladom na to ze od 1.1.2012 je vo VS uz zakodovane obdobie, tak by som ich zaplatil polozkovite, napriklad pri stvrtrocnej povinnosti 3x (1+2+3Q/2012).
    Ja osobone by som do toho nevrtal, zaplatil a dufal ze ziadne penale nepride. :-)

    Pripadne penale si vypocitas tu:
    http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...S82XzBfMlFUNlQ!

    Ďakujem za odpoveď, tak som to aj plánovala urobiť - zaplatiť to jednotlivo a dúfať, ze si oneskorené platby nikto nevšimne.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nezakladám novú tému......
    chcela som sa podeliť s informáciou o preddavkoch na daň z príjmu PO
    dnes na školení, nám JUDr. oznámila, že preddavky pre FO sa menia ale až po 02042013, t.j. za 1Q:2013 ostávajú podľa DP za rok 2011
    ale pre PO, musíme prepočítavať na preddavkovú povinnosť vo výške 23% sadzby dane.....
    pritom kolegyňa bola 29 01 2013 na školení a auditor ich informoval, že sa pokračuje po starom.......bola som v tom, že k 30 04 2013 dopočítame, resp. vyrovnáme preddavok...
    to, že má FO povinnosť po 02042013 až od 2500 € a PO povinnosť ostala (cca 1659) to nemusím pripomínať....
    je potrebné aj prepočítať už zaplatené mesačné preddavky pre PO (popr. doplatiť rozdiel)

    Nezaplatené preddavky na daň z príjmu PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.