Zavrieť

Porady

Odvody do soc.poisťovne

Chcem sa opýtať, momentálne mám založenú živnosť, podnikám 3 roky , 1 rok som bol oslobodený , zaplatiť soc. poisťenie, druhý rok mi nevyšlo, zdravotné poisťenie som si platil, no tento rok prekročím 12-násobok min.VZ (12*393€) , ale od 1.1.2013 budem mať založenú s.r.o. ktorej budem konateľom, a živnosť tento rok ruším. Akurát na založení s.r.o pracujem. Chcem sa teda opýtať, či budem musieť platiť odvody na budúci rok , ak budem mať už s.r.o. a živnosť budem mať zrušenú. Zdravotnú poisťovňu samozrejme platiť budem, keďže je povinná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Po zrušení živnosti zaplatíš iba záväzky do SP, ktoré vznikli do dňa zrušenia. Dňom zrušenia živnosti ďalšie záväzky zo SP a ZP nevznikajú, ale vzniká povinnosť samoplatiteľa ZP. Musíš sa v ZP aj preregistrovať, nielen platiť.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    džeár Pozri príspevok
    Takže mám tomu rozumieť , že odvody do soc.poisťovne za rok 2012 nebudem musieť platiť ? Keďže budem mať v roku 2013 už s.r.o.? Ďakujem...
    Áno, nebudeš musieť platiť. Nie však preto, že už budeš mať s.r.o. , ale preto, že zrušíš živnosť.

    džeár je offline (nepripojený) džeár

    džeár
    Takže mám tomu rozumieť , že odvody do soc.poisťovne za rok 2012 nebudem musieť platiť ? Keďže budem mať v roku 2013 už s.r.o.? Ďakujem...

    Odvody do soc.poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.