Zavrieť

Porady

Trojstranný obchod s konsignačným skladom

V trojstrannom obchode funguje prvý dodávateľ AT, prvý dodávateľ SK a druhý odberateľ CZ. Ide o klasický trojstranný obchod ibaže prvá dodávateľ AT chce zriadiť u druhého odberateľa konsignačný sklad a fakturácia by sa riešila až v čase, keď druhý odberateľ tovar z konsi-skladu odpredá konečnému odberateľovi. Je konsignačný sklad prerušením pravidiel klasického trojstranného obchodu? Ostatné kritériá trojstranného obchodu v zmysle §45 zákona o DPH sú dodržané...
vopred ďakujem za názory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Podľa mňa toto riešenie nespĺňa prvú podmienku v §45.1a, kedže by tovar nebol priamo odoslaný alebo prepravený od prvého dodávateľa k druhému odberateľovi z jedného ČS do iného ČS.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    IvoM Pozri príspevok
    Podľa mňa toto riešenie nespĺňa prvú podmienku v §45.1a, kedže by tovar nebol priamo odoslaný alebo prepravený od prvého dodávateľa k druhému odberateľovi z jedného ČS do iného ČS.

    Presne ako vravíš, toto je jediná vec, ktorá ma mierne brzdí uzavrieť celý obchod ako trojstranný. Avšak v §45 nie je uvedené nič o čase alebo časovom nesúlade medzi fakturáciou a prepravou. Čiže prvá dodávateľ má prepravné doklady, že bol tovar prepravený k druhému odberateľovi...ale uskladenenie prebieha v konsignačnom sklade.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Keďže ide v podstate o problém u prvého odberateľa, keďže ten využíva výhody trojstranného obchodu a nemusí robiť samozdanenie, a teda musí dokázať že ido trojstranný obchod a touto osobou je SK firma.
    Osobne si myslím že môže byť aj problém v novele zákona o DPH od 1.10.2012 a to v §8.4 kde sa premiestnenie tovaru z tuzemska do IČS považuje už za dodanie tovaru za protihodnotu a zrejme tu ide o prebratie smernice EÚ takže rovnako to bude asi aj v AT.
    Ale podľa mňa aj bez tejto novely, musí SK firma dokázať, že preprava bola vykonaná "priamo" a neviem ako DÚ posúdi to že nielenže bude časový nesúlad, ale aj to že sa tovar niekde vyloží a po určitom čase znovu naloží, podľa mňa to asi neposúdia ako priemu prepravu tovaru.

    Trojstranný obchod s konsignačným skladom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.