Zavrieť

Porady

moj zamestnanec je uz8mesiac naPN,a ja som zrusil zivnost.mozem mu dat teraz vypoved?

moj zamestnanec je uz 8mesiac naPN,zrejme bude dlhodobo...ja som ale uz pred mesiacom odovzdal zivnost.mozem alebo mam mu teraz dat dodatocne vypoved???maros.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maros m Pozri príspevok
    moj zamestnanec je uz 8mesiac naPN,zrejme bude dlhodobo...ja som ale uz pred mesiacom odovzdal zivnost.mozem alebo mam mu teraz dat dodatocne vypoved???maros.
    Ukončiť s ním PP si mal vtedy, keď si končil živnosť. Teraz bude pokuta za neskorú odhlášku.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Prepáč maros m, po tom, čo som sa trocha "stlmila" prikladám pár rád k ukončeniu pracovného vzťahu.


    maros m Pozri príspevok
    moj zamestnanec je uz 8mesiac naPN,zrejme bude dlhodobo...ja som ale uz pred mesiacom odovzdal zivnost.mozem alebo mam mu teraz dat dodatocne vypoved???maros.
    1.) odhlásemie zamestnávateľa zo ZP - RLFO
    2.) odhlásenie zamestnanca zo ZP - RLFO
    3.) odhlásenie zamestnávateľa zo ZP - Oznámenie o ....
    4.) odhlásenie zamestnanca zo ZP- Oznámenie o ......
    5.) oznámenie na DÚ
    6.) rozviazanie PP - uviesť dôvod - jeden rovnopis dať zam- covi
    7.) mzdový list zamestnancovi
    8.) vystaviť potvrdenie zamestnancovi o dobách odpracovaných u teba tzv. Zápočtový list
    9.) do "Vyhlásenia na zdanenie príjmov .." ak si ho vôbec mal pri vstupe podpísané , napíšeš všetky výstupné materiály, ktoré si mu odovzdal a na str.4 si to necháš podpísať zam-com.


    A nezabudni odovzdať ELDP do SP aj so sprievodným listom. Nech sa mu doba zamestnania zaráta do dôchodku. Predpokladám, že nejakú dobu u Teba aj odpracoval.

    : nechápem, že Ťa jednotlivé inštitúcie SP,ZP nevyzvali na odovzdanie mesačných výkazov, keďže nevedeli o ukončení PP. Predsa im tam mali teoreticky chýbať a je jedno, či nulové, alebo nie.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ako môže niekto zrušiť živnosť a neukončí v SP posledného zamestnanca ????
    Takto to vyzerá, keď mzdy spracovávajú "mzdári" !!! kde bude agenda? Veď predsa v odhláške do ZP takúto "malú blbosť" treba uviesť.
    A čo povinnosti týkajúce sa archivácie ?????

    Archivácia dokumentov je povinná
    Okrem bežných dokumentov, s ktorými sa stretávame v každodennom živote, existuje aj osobitná skupina, a to trvalo archivovateľné dokumenty. Ide najmä o firemné dokumenty, ktoré musia byť archivované počas celej existencie podniku
    a po jeho prípadnom zániku musia byť uložené v územne príslušnom štátnom archíve. Patrí medzi ne účtovná závierka vrátane výkazov, daňové priznania k dani z príjmov vrátane výkazov a prílohy, poznámky k účtovnej závierke, schválená účtovná závierka, účtovný denník, hlavná kniha.
    V tomto prípade podnikateľ, ktorý chce skončiť svopju činnosť, zaplatí za správu a uloženie dokumentov na celú lehotu uloženia dopredu. Správca registratúry potom každoročne pripraví návrh na vyradenie, a postupne vyradí všetky prevzaté registratúrne záznamy. Zabezpečenie archivácie na povinné obdobie v špecializovanej organizácii treba preukázať ešte pred výmazom z obchodného registra.
    Osobitnú kategóriu tvoria osobné spisy zamestnancov, tie sa ukladajú 70 rokov od narodenia zamestnanca. Dôležité sú aj mzdové listy, uschovávajú sa 20 rokov, pričom v niektorých archívoch odporúčajú až 50 rokov. Ak sa firma zaoberá špecifickými činnosťami, ovplyvňujú lehotu uloženia jej dokumentácie aj ďalšie legislatívne predpisy.

    Ježiši, ja tu riešim po kontrole s IP jednu zvyšnú predložku v texte Pracovnej zmluvy a dali mi to do zápisu na odstránenie, formou vyhotovenia dodatkov k PZ a toto je čo ????
    Keby som bola farmakofág tak si hneď hodím niečo na upokojenie.

    moj zamestnanec je uz8mesiac naPN,a ja som zrusil zivnost.mozem mu dat teraz vypoved?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.