Zavrieť

Porady

Zemiakové lupienky

Dobrý deň.
Prosím Vás, neviete niekto, či sa ešte dá kúpiť polotovar na výrobu bielych zemiakových lupienkov, takých, čo sa potom doma dorábali v rozpálenom oleji na panvici, alebo vo fritéze. Naposledy sme ich doma mali niekedy pred 15 rokmi, potom sme ich prestali kupovať. Minule som si na ne spomenul, dostal som na ne chuť, ale nikde som už tento polotovar nezohnal.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    xaxar1 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Prosím Vás, neviete niekto, či sa ešte dá kúpiť polotovar na výrobu bielych zemiakových lupienkov, takých, čo sa potom doma dorábali v rozpálenom oleji na panvici, alebo vo fritéze. Naposledy sme ich doma mali niekedy pred 15 rokmi, potom sme ich prestali kupovať. Minule som si na ne spomenul, dostal som na ne chuť, ale nikde som už tento polotovar nezohnal.


    http://www.manya.sk/lupienky.html

    Alebo

    http://www.google.sk/search?client=o...w=1332&bih=621

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    Boze,aj ja si na ne pamätam.mali sme ich doma asi 2 razy a zakazdym mi bolo strasne zle....
    je to humus.ludia,toto vam chuti?
    este teraz si spominam ,ako to bolo nasiaknute olejom ...brrrrrrr

    xaxar1 je offline (nepripojený) xaxar1

    xaxar1
    Ďakujem, nie je to však to, čo som mal na mysli. Ten pôvodný polotovar, to boli také menšie, priesvitné, nepravidelné lupienky, ktoré keď sa hodili do rozpáleného oleja, tak veľanásobne zväčšili soj objem a zbeleli. Googla som samozrejme použil hneď, ako ma to napadlo, avšak nič také som tam nenašiel.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    xaxar1 Pozri príspevok
    Ďakujem, nie je to však to, čo som mal na mysli. Ten pôvodný polotovar, to boli také menšie, priesvitné, nepravidelné lupienky, ktoré keď sa hodili do rozpáleného oleja, tak veľanásobne zväčšili soj objem a zbeleli. Googla som samozrejme použil hneď, ako ma to napadlo, avšak nič také som tam nenašiel.
    Ja viem presne ktoré myslíš, tiež bývali v priesvitnom a zároveň červenom obale.
    Boli to také napr. kolieska ako prstene, boli tvrdé ako cestovina, hodili sa do oleja a krááásne zväčšili svoj objem, vybrali sa, posolili a ešte aj horúce jedli :-) hmmmm....veru dala by som si ich ja

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    tak na taketo si pametam......pred telkou som toho zozral par metrakov....ale cena bola sa mi zda ovela ludovejsia...

    xaxar1 je offline (nepripojený) xaxar1

    xaxar1
    Toto vyzerá tak nejako, ako si to pamätám. Neviete niekto, kde by sa to dalo zohnať na Slovensku?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    xaxar1 Pozri príspevok
    Ďakujem, nie je to však to, čo som mal na mysli. Ten pôvodný polotovar, to boli také menšie, priesvitné, nepravidelné lupienky, ktoré keď sa hodili do rozpáleného oleja, tak veľanásobne zväčšili soj objem a zbeleli. Googla som samozrejme použil hneď, ako ma to napadlo, avšak nič také som tam nenašiel.
    ...aj toto vyhodil stýko gogoľ ????

    http://www.karex.szm.com/vyrobky.html

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    to si dobre pametam, volali sa myslim Expres. Ked som mal asi 14 rokov tak som ich doma smazil a obaril si vriacim olejom pol ruky. Dodnes si na to zivo spominam

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    xaxar1 Pozri príspevok
    Ďakujem, nie je to však to, čo som mal na mysli. Ten pôvodný polotovar, to boli také menšie, priesvitné, nepravidelné lupienky, ktoré keď sa hodili do rozpáleného oleja, tak veľanásobne zväčšili soj objem a zbeleli. Googla som samozrejme použil hneď, ako ma to napadlo, avšak nič také som tam nenašiel.
    ...no pozri na fiškusa ......ešte si aj vyberať z ponuky bude ......

    To máš tak ...
    Prečo by sa nejaké polotovary vyrábali , ak ich niekto radšej sám vyrobí a následne aj predá ...???
    Biznis je biznis ... či ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.