Zavrieť

Porady

Fakturácia do zahraničia na fyzickú osobu

Dobrý den poradáci, vie mi niekto poradiť s fakturáciou za služby do zahraničia na fyzickú osobu. Potrebovala by som vedieť:
1/ či je to zahraničná fa a či fakturujem s DPH?
2/ mám len meno a adresu fyzickej osoby, musí tam byť rodné číslo?
3/či mám podať súhrnný výkaz?
Velmi pekne dakujem za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Juj Janka, na základe týchto strohých info Ti veru nikto neporadí, ak pridáš doplňujúce informácia snáď sa bude dať. :-)

    Takže aspoň o akú službu ide, prípadne kde bola služba poskytnutá, či je dodávateľ osobou registrovanou na DPH v SK, kde je to zahraničie /EÚ alebo tretie štáty/, či FO vykonáva nezávisle aj nejakú ekonomickú činnosť.

    1janka je offline (nepripojený) 1janka

    1janka
    juj Ivko dík aj zato, že si sa vôbec ozval..ale ano máš pravdu doplním info...takže ide o europoslancov ktorí majú adresu v Bruseli a využili naše reštauračné služby na SK a ich asistent chce vystaviť faktúru na ich mená s adresami do Bruselu. Vopred dakujeeeem...za každú info...:-)

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Nebyť poslancov EÚ tak je to jasný §16.10 a teda s DPH bez ohľadu na to kto je odberateľ, ale v tomto prípade si treba pozrieť či to nespadá pod §43.6b zákona o DPH odvolávka na čl.343 konsolidovaného znenia Zmluvy o fungovaní EÚ (EU C83, 30.3.2010).
    Prípadne im to vyfakturuj s DPH a oni sa už ozvú ak budú mať nárok na oslobodené dodanie. :-)
    1janka dakujeeem, ale mna zaujíma aj to či to mám brať ako zahraničnú faktúru?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    1janka Pozri príspevok
    j...takže ide o europoslancov ktorí majú adresu v Bruseli a využili naše reštauračné služby na SK a ich asistent chce vystaviť faktúru na ich mená s adresami do Bruselu....
    ... prečo to tak chcú ? aby mali lacnejšie reštauračné služby (t.j. bez DPH) ??? veď je kríza, šetriť treba. A štát tie chýbajúce dane vyberie od tých, ktorí sa napr. nemôžu stravovať napr. v Bruseli...

    Fakturácia do zahraničia na fyzickú osobu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.