Zavrieť

Porady

Aké účtovníctvo - JU alebo PU?

Uz dlhsie ma trapi otazka, ake uctovnictvo sme povinni viest...Teraz vedieme uz 8.rok jednoduche uctovnictvo, ide o FO podnikatela s obchodnou cinnostou.
V zakone som nasla, ze FO je povinna viest JU, ked chce moze PU. Dalej som nasla zmienku uz iba o spolocnostiach, tie musia viest PU + je tam podmienka auditu pri splneni nejakych podmienok a.b.c.

Mozem v pohode viest JU, pre FO, ktora ma priemerne 3-5 zamestnancov, obrat nad milion eur rocne, je mesacnym platcom DPH...?
Chceli sme prejst na PU, ale medzitym som ostala na MD a teraz radsej zalozime s.r.o... PU je jednoznacne pri takych objemoch dokladov prehladnejsie.

Tak zvlastne sa ma to pani danovacka pytala do telefonu, ze som si nie velmi ista
Dakujem za potvrdenie aj vyvratenie mojho problemu )))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fortunka Pozri príspevok
    Uz dlhsie ma trapi otazka, ake uctovnictvo sme povinni viest...Teraz vedieme uz 8.rok jednoduche uctovnictvo, ide o FO podnikatela s obchodnou cinnostou.
    V zakone som nasla, ze FO je povinna viest JU, ked chce moze PU. Dalej som nasla zmienku uz iba o spolocnostiach, tie musia viest PU + je tam podmienka auditu pri splneni nejakych podmienok a.b.c.

    Mozem v pohode viest JU, pre FO, ktora ma priemerne 3-5 zamestnancov, obrat nad milion eur rocne, je mesacnym platcom DPH...?
    Chceli sme prejst na PU, ale medzitym som ostala na MD a teraz radsej zalozime s.r.o... PU je jednoznacne pri takych objemoch dokladov prehladnejsie.

    Tak zvlastne sa ma to pani danovacka pytala do telefonu, ze som si nie velmi ista
    Dakujem za potvrdenie aj vyvratenie mojho problemu )))
    Stačí JÚ, spoločností majú povinnosť PU.

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    oki uz sa tesim ako sa nad tym zapotia.. neviem si predstavit ako ide takato danova kontrola prebiehat ) vzdy som mala iba take dvoj-troj sanonove kontrolky... a toto bude dobrych 60-70sanonov papierov a kopec vystupov elektronickych z PC im chystam... no tesim sa

    Aké účtovníctvo - JU alebo PU?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.