Zavrieť

Porady

zmluva o dielo a odvody

ahojte, som riadny zamestnanec na TPP, popri tom uzatvorim zmluvu o dielo na externe spracovanie miezd, budem pracovat so svojim pocitacom, svojimi pomockami, svojim mzdovym programom.
odmenu budem dostavat mesacne, z ktorej odvediem dan, ale co odvody do SP a ZP? musim ich platit?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    fialka m Pozri príspevok
    nebude to v tej istej organizacii, ale v uplne inej...ano dlhodoba spolupraca
    Ak je to dlhodobé, teda sústavné, tak treba živnosť, alebo sa tam zamestnať. Inak si koleduješ o malér. Pozri aj trestný zákonník - nedovolené podnikanie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fialka m Pozri príspevok
    zatial je to na dohodu o pracovnej cinnosti, ale od 1.1.2013 plati odvody aj zamestnavatel, tak som rozmyslala nad inou formou zmluvy
    Nerozmýšľaj, bolo by to obchádzanie ZP.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    fialka m Pozri príspevok
    nie, nikto ma nenuti, ale peniaze navyse sa vzdy hodia :-)

    + k tomu sa hodí aj poznanie a dodržanie Zákonníka práce. Už niet o čom ševeliť, téma je myslím vyriešná.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    zmluvu o dielo v tej istej organizácií ? bude to predpokladám dlhodobá záležitosť....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    môj názor.....
    alebo na dohodu o PČ, alebo živnosť, popr. aj na PZ na skrátený úväzok.....

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    zatial je to na dohodu o pracovnej cinnosti, ale od 1.1.2013 plati odvody aj zamestnavatel, tak som rozmyslala nad inou formou zmluvy

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    fialka m Pozri príspevok
    zatial je to na dohodu o pracovnej cinnosti, ale od 1.1.2013 plati odvody aj zamestnavatel, tak som rozmyslala nad inou formou zmluvy
    Ak si vybavíš živnosť, tak nie je žiadny problém. Dokonca ani zmluva nie je potrebná, ak ju partner nevyžaduje. Spracuješ mesiac a vyfaktúruješ.
    Keďže zamestnávateľ odvody za teba nechce platiť, tak si ich budeš platiť ty sama.

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    mne nevadi platit odvody, len ten zamestnavatel bude mat vyssie naklady...to bude asi problem :-)

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    fialka m Pozri príspevok
    mne nevadi platit odvody, len ten zamestnavatel bude mat vyssie naklady...to bude asi problem :-)
    A aké?

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    no ak by som zostala na dohodu o pracovnej cinnosti....preto rozmyslam nad inym typom zmluvy.....zivnost by som si nerada otvarala
    Naposledy upravil fialka m : 26.11.12 at 14:54

    bertik1 je offline (nepripojený) bertik1

    bertik1
    Prosím vás o radu - spoločnosť zabezpečila pre svojich zamestnancov posedenie, na ktorom vystúpi "umelec" - občan. Akú zmluvu by bolo najvhodnejšie uzatvoriť medzi oboma stranami (okrem dohôd), aby bolo všetko v poriadku a aké povinnosti budú mať obe strany.

    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    Ahojte, ak mam zivnost, mozem niektorym klientom urobit učto na zaklade zmluvy o dielo? Len na rok potom by to slo cez zivnost hm? a odvody z tej zmluvy sa platia? vdaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.