Zavrieť

Porady

zmluva o dielo

V akých situáciách sa môže použiť "Zmluva o dielo"? Kto s kým môže takúto zmluvu uzatvoriť? Máte niekto skúsenosti s takouto formou zmlúv? Na čo všeto sa dá využiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    Ja mám takú istú otázku. A hlavne by ma aj zaujímalo, či sa dá v súvislosti so "zmluvou o dielo" využiť paragraf zo zákona o daniach z príjmov teraz neviem presne číslo), ktorý hovorí o tom, že príjmy z vedľajšej činnosti osôb s trvalým pracovným pomerom, do výšky 5-násobku životného minima (21.250,-) sú oslobodené od dane. Ja som projektant a chcel by som niekoho zaangažovať do grafických prác a nechcem ho zamestnať ani na dohodu o vykonaní práce a ten dotyčný aby nemusel platiť daň.

    Prepáč Anitka že skáčem do reči.

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    O Zmluve o dielo hovorí § 536 a nasl. Obchodného zákonníka, väčšinou sa jedná o obstaranie prác, tovarov a služieb. V každom prípade si treba naštudovať zákon. Zmluvu o dielo môžu medzi sebou uzavrotiť napr. podnikatelia, ale aj podnikateľ s obcou, napr. obec ako objednávateľ si u dodávateľa napr. stavebnej firme objedná dodávku diela, ktorá je presne špecifikovaná v predmete zmluvy. Ale pozor treba si naštudovať zákon o verejnom obstarávaní, ktorý sa týka výberu dodávateľa.

    anita je offline (nepripojený) anita

    účtovník, SZČO anita
    Ja budem len rada, ak sa to obšírnejšie "obkecá". Presne tomu istému sa chcem vyhnúť aj ja. Nezamestnať a neodvádzať dane ani odvody. Ale na čo všetko sa to dá aplikovať????? Heeeelp!!!!
    Pomôžte kto viete!
    Ďakujem, ďakujem, ďakujem....

    anita je offline (nepripojený) anita

    účtovník, SZČO anita
    Už aj idem listovať Obchodný zákoník, len ešte otázočka:
    Firma môže uzatvoriť takúto zmluvu aj s FO? Nie SZČO ale FO - občan. Ide mi o to, že ak si chcem dať službu vykonať od spoločnosti alebo SZČO alebo obce, tak mi oni jednoducho vystavia faktúru a ja ju zaplatím. To je v pohode, nič neriešim. Ale jedná sa mi o občana - FO, ktorého ja nechcem zamestnať, ale ako môžnosť jednorázového zárobku by mohla byť zmluva o dielo. Alebo nie?

    smida je offline (nepripojený) smida

    smida
    Prosím Vás o najdenie, zaslanie Zmluvu o dielo alebo kde by som to našiel na internete. Predom Vám ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.