Zavrieť

Porady

Sociálny fond

Minulý rok sme v priebehu roka prijali zamestnanca na 1/2 úväzok. Tvoril sa sociálny fond, kde ku koncu roka je asi 157 Sk.
Čo s tými peniazmi? Môže sa to tam nechať tak, alebo treba to vyčerpať? Ak áno, tak uveďte prosím nejaký príklad....
Ďakujem.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
môžeš to nechať tam. Ak by ste mu vyplatili nejaký príspevok aj tak by sa to muselo zdanť.
0 0
K.A.T.K.A K.A.T.K.A

K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

Lida
môžeš to nechať tam. Ak by ste mu vyplatili nejaký príspevok aj tak by sa to muselo zdanť.
a nie je povinnosťou to čerpať???
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

K.A.T.K.A
a nie je povinnosťou to čerpať???
Ak momentálne nemáš na čo čerpať = prispieť tomu zamestnancovi, tak vyčerpáš v r. 2006. A príspevok na stravu mu dávaš zo SF ?.
0 0
K.A.T.K.A K.A.T.K.A

K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

príspevok na stravu mu nedávame, keďže je na polovičný úväzok, t.j. 4 hodiny denne....
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

K.A.T.K.A
príspevok na stravu mu nedávame, keďže je na polovičný úväzok, t.j. 4 hodiny denne....
Ak by to šlo, upravte mu zmluvu, že 3 alebo 4 dni v týždni odpracuje 5 hodín a zbytok v týždni menej aby mu pasovali hodiny a tak by mal nárok aspoň na nejaké stravenky. Ale to by musel súhlasiť šéf a niektorí nič naviac nedajú
0 0
K.A.T.K.A K.A.T.K.A

K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

no hej, ale šéfom je manžel (živnostník)
a zamestnankyňou je moja svokra, a tá nás zdierať nechce....
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

K.A.T.K.A
no hej, ale šéfom je manžel (živnostník)
a zamestnankyňou je moja svokra, a tá nás zdierať nechce....
Ak sa chceš SF zbaviť, tak jej to treba vyplatiť a zdaniť, iné možnosti ako sa tu písali nie sú
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Manual
Ak by to šlo, upravte mu zmluvu, že 3 alebo 4 dni v týždni odpracuje 5 hodín a zbytok v týždni menej aby mu pasovali hodiny a tak by mal nárok aspoň na nejaké stravenky. Ale to by musel súhlasiť šéf a niektorí nič naviac nedajú
citujem Manuala ale odpoved patrí pôvodnej otázke, len dalsie príspevky túto možnosť "zasunuli"
upravte jej takto zmluvu, alebo že robí nie 5 dní po 4 hodiuny ale 4 dni po 5 hodín. Takto má nárok na stravenky a tie môžeš dotovať zo SF bez zdanenia. Vyčerpáš aj fond a prispeješ k spokojnosti zamestnanca. Ved ten SF je už vytvorený tak čo? A ide ako píšeš o rodinné vzťahy, hádam sa to dá doriešiť?
Samozrejme čerpanie môžeš zaviesť od februára alebo marca, nič nie je stratené.
0 0
HUPKA64 HUPKA64

HUPKA64 je offline (nepripojený) HUPKA64

Ľubka Hupka
K.A.T.K.A
príspevok na stravu mu nedávame, keďže je na polovičný úväzok, t.j. 4 hodiny denne....

Ak zamestnanec odpracuje 4 hodiny má nárok na obed / stravný lístok/.

Upravila by som na 3 hodiny denne a bol by pokoj so stravnými lístkami.

čítala som, že ak zamestnávateľ má hoci len 1 zamestnanca, musí tvoriť SF. Tým pádom ho musí aj čerpať. Najmenej 50 % SF musí zamestnávateľ vyčerpať podľa zákona o SF, tj. 30 % na stravné a 20% na regeneráciu pracovnej sily.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
K.A.T.K.A
Minulý rok sme v priebehu roka prijali zamestnanca na 1/2 úväzok. Tvoril sa sociálny fond, kde ku koncu roka je asi 157 Sk.
Čo s tými peniazmi? Môže sa to tam nechať tak, alebo treba to vyčerpať? Ak áno, tak uveďte prosím nejaký príklad....
Ďakujem.
Vypracuj si smernicu na čo budeš používať soc.fond . Napr. na regeneráciu zamestnanca , kultúrne podujatia a dáš svokre do výplaty sumu - príspevok zo soc. fondu. Splníš si povinnosť čerpať soc. fond. Svokra síce bude mať o trošku vyššiu daň, ale ty budeš mať vo firme poriadok.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
HUPKA64
Ak zamestnanec odpracuje 4 hodiny má nárok na obed / stravný lístok/.

Upravila by som na 3 hodiny denne a bol by pokoj so stravnými lístkami. NAČO?, ved SL su najvýhodnejšie na čerpanie SF.

čítala som, že ak zamestnávateľ má hoci len 1 zamestnanca, musí tvoriť SF. Tým pádom ho musí aj čerpať. Najmenej 50 % SF musí zamestnávateľ vyčerpať podľa zákona o SF, tj. 30 % na stravné a 20% na regeneráciu pracovnej sily. áno, ale na čerpanie nie je stanovený termín.
treba upraviť smernicou, tie SL sú naozaj najlepšie riešenie.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Na účely stravovania sa za pracovnú smenu považuje výkon práce dlhší ako 4 hodiny.
Príspevok zo sociálneho fondu na regeneráciui pracovnej sily sa zvyčajne tiež dokladuje lístkom alebo poukážkou napr. z kultúrneho podujatia, z plavárne, masáže,kozmetiky atď.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Denda
Na účely stravovania sa za pracovnú smenu považuje výkon práce dlhší ako 4 hodiny.
Príspevok zo sociálneho fondu na regeneráciui pracovnej sily sa zvyčajne tiež dokladuje lístkom alebo poukážkou napr. z kultúrneho podujatia, z plavárne, masáže,kozmetiky atď.
áno, ale tieto už treba zdaniť, ale príspevok na SL nie.
0 0
hanulla hanulla

hanulla je offline (nepripojený) hanulla

žena plná energie
A čo ak sa SF vôbec nečerpal - tvoril sa v priebehu 3 rokov. BOLI DVAJA ZAMESTNANCI a teraz na konci februára končí jeden a na konci marca druhý. Ako SF zlikvidovať. Je jasné že spätne sa už nedá nič robiť /učet bol vedený v banke a len sa vkladalo, je to okolo 3500 sk/.
stravne lístky sa voboec nedavali - robili podla zmluvy 5 hod. denne

Ak má niekto nápad ako to aspon trochu zachrániť poraradte.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, aj ja mám problém zo SF. Tvorí sa už 5 rokov a vôbec sa nečerpá. Zamestnancom sa robia každý rok cesťáky, takže na stravu sa im neprispieva. Je tam skoro 50000 /máme 14 zamestnancov/, ako ho čo najrýchlejšie zlikvidovať?
0 0
danusi danusi

danusi je offline (nepripojený) danusi

Mne ked koncili zamestnanci, SF som rozpustila do vynosov na 648
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

Najka
Ahojte, aj ja mám problém zo SF. Tvorí sa už 5 rokov a vôbec sa nečerpá. Zamestnancom sa robia každý rok cesťáky, takže na stravu sa im neprispieva. Je tam skoro 50000 /máme 14 zamestnancov/, ako ho čo najrýchlejšie zlikvidovať?
V § 7, ods. 1 až 3 je uvedené, na aký účel je zamestnávateľ povinný prispievať na niektoré účely zo SF. V jednotlivých odsekoch je to rozdelené podľa toho, či zamestnávateľ má uzavretú kolektívnu zmluvu alebo nie. Ak ste organizácia podľa § 7, ods. 3, aj tak ste povinní prispievať na dopravu do zamestnania a späť pre pracovníkov, ktorých príjem nepresahuje 2-násobok životného minima a ich skutočne vynaložené náklady na dopravu (okrem MHD) sú minimálne 200,- Sk. Ďalej je povinnosť prispievať na stravu, na služby využívané na regeneráciu pracovnej sily a na doplnkové dôchodkové poistenie.
Nerozumiem poznámke, že zamestnancom sa robia cesťáky. Hádam nie na každý pracovný deň v roku ?!
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ide o to, že sme stavebná firma a stavby máme mimo miesta bydliska, takže na konci roka sa hromadne robia cesťáky podľa potreby. Aj keď sa im niekedy kupujú obedy, nemám o tom, žiadne doklady. Čo sa týka dopravy, tak nikto mi to nedokladuje, takže neposkytujem. Neviem, či by som mohla dať každému zamestnancovi napr. po 2000,-Sk do výplaty na regeneráciu pracovných síl - bez konkrétneho uvedenia a bez doloženia dokladu.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Poradí dnes niekto?
0 0
DanielaT DanielaT

DanielaT je offline (nepripojený) DanielaT

Najlepsie je mat smernicu v kazdom pripade. Kedysi mal u nas zamestnanec presne stanovenu vysku zo SF, ktoru si mohol v priebehu roka vycerpat. Ked nedocerpal, prechadzala do dalsieho roku do tzv. spolocneho SF, takze uz to nemohol cerpat konkretny zamestnanec, ale rozhodla firma co s tym. Teraz sme si to smernicou upravili, ze ten zvysok mu jednoducho na konci roka vyplatime v mzde a zdanime.
0 0
Načítať ďalšie