Zavrieť

Porady

Diaľničná známka a DPH

Poraďáci ahojte,

dňa 30.10.2012 sme kúpili ročnú diaľničnú známku na rok 2012. Zamestnanci neodovzdali podkladovú časť nálepky, na základe ktorej by som mohla uplatniť DPH:
1. Ak si nemôžem uplatniť DPH, musím DPH zaúčtovať ako pripočítateľnú položku k základu dane?
2. Ak sme kúpili ročnú diaľničnú známku až v mesiaci 10/2012, mám náklad na kúpu rozpočítať na mesiace a pomernú časť za 01/2012 až 09/2012 zaúčtovať tiež ako pripočítateľnú položku k základu dane?

Diky moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tinaho Pozri príspevok
    Poraďáci ahojte,

    dňa 30.10.2012 sme kúpili ročnú diaľničnú známku na rok 2012. Zamestnanci neodovzdali podkladovú časť nálepky, na základe ktorej by som mohla uplatniť DPH:
    1. Ak si nemôžem uplatniť DPH, musím DPH zaúčtovať ako pripočítateľnú položku k základu dane? Áno.
    2. Ak sme kúpili ročnú diaľničnú známku až v mesiaci 10/2012, mám náklad na kúpu rozpočítať na mesiace a pomernú časť za 01/2012 až 09/2012 zaúčtovať tiež ako pripočítateľnú položku k základu dane? Nie.

    Diky moc.
    V texte.

    Diaľničná známka a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.