Zavrieť

Porady

Potvrdenie zo súdu

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, naša zamestnankyňa bola včera na Okresnom súde ako svedok pri pojednávaní ohľadne výživného a priniesla mi o tom Potvrdenie zo súdu o účasti na pojednávaní pre zamestnávateľa.
Môžem jej tento deň rátať ako keby bolo v práci? Alebo jej tento deň mám dať ako neplatené voľno?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Účasť svedka na súde je občianska povinnosť podľa § 137 ods. 4 písm. a) Zákonníka práce. Podľa § 136 ods. 1) Zákonníka práce, zamestnávateľ poskytne zamestnancovi v takomto prípade pracovné voľno bez náhrady mzdy. Nie je to dovolenka, náhradu mzdy dostane ako svedočné keď si ho uplatnil ako svedok na súde.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maron13 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, naša zamestnankyňa bola včera na Okresnom súde ako svedok pri pojednávaní ohľadne výživného a priniesla mi o tom Potvrdenie zo súdu o účasti na pojednávaní pre zamestnávateľa.
    Môžem jej tento deň rátať ako keby bolo v práci? Alebo jej tento deň mám dať ako neplatené voľno?

    Ďakujem
    Nie je to prekážka v práci s náhradou mzdy.
    AK má dovolenku, nech si čerpe alebo ten čas odpracuje inokedy. Doplním. Je to občianska povinnosť podľa §137.
    Prepáč to, že bola ako svedok, som v príspevku prehliadla.
    Naposledy upravil Tweety : 22.11.12 at 15:24

    maron13 je offline (nepripojený) maron13

    maron13
    Dobrý,
    ak si teda na súde neuplatní svedočné, môžem jej to dať ako náhradné voľno?
    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ako náhradné voľno? Veď tým, že bola na súde, má neodpracovaný čas, tu sa môžete dohodnúť na tom, že ho odpracuje inokedy, alebo sa použije z nadčasu.(ak nejaký má)

    maron13 je offline (nepripojený) maron13

    maron13
    Ja som to myslela tak, že jej za tie hodiny čo nebola v práci dám náhradné voľno s nadčasov ktoré má, aby nebola ukrátená o mzdu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.