Zavrieť

Porady

Re: Poisťovací maklér

Prosím nevie mi niekto poradiť, do akého paragrafu by ste zaradili príjmy poisťovacieho makléra. Robím DP 05 a neviem do akej tabuľky napísať príjmy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Navrhujem § 6 ods.1 písm. c).

    Čiže do riadku 3 oddielu VI. v DP typu B.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    saska.uct
    Prosím nevie mi niekto poradiť, do akého paragrafu by ste zaradili príjmy poisťovacieho makléra. Robím DP 05 a neviem do akej tabuľky napísať príjmy.
    Par. 6 ods. 2 písm. d).

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Pepa, čo tak odkaz pod čiarou 26?

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Rozdiel medzi 26 a 29 a)?
    Poisťovací maklér do 6 1 c) a sprostredkovateľ poistenia do 6 2 d)?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Podľa komentáru k novele ZoDP sa do §6 ods.1 písm.c/ zaraďovali takéto príjmy naposledy za zdaňovacie obdobie 2OO4. Novelou s účiinosťou od 15.12.2005 sa do §6 ods.2 písm.d/ zaraďujú aj príjmy z činností sprostredkovateľov podľa zákona 340/2005 Z.z. o sprostredkovaní poistenia a zaistenia. Podľa tohto zákona ide pri týchto činnostiach o podnikanie, ale pre daňové účely sa považujú za inú samostatnú zárobkovú činnosť.
    Vie niekto definíciu poisťovacieho makléra?

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    poisťovací maklér – vykonáva sprostredkovanie poistenia na základe zmluvy s klientom. Poisťovací maklér vypracúva nestrannú a*podrobnú analýzu dostatočného počtu produktov dostupných na poistnom trhu a na základe tejto analýzy odporúča klientovi uzavretie poistnej zmluvy zodpovedajúcej jeho potrebám a požiadavkám.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Patria pod Slovenskú asociáciu sprostredkovateľov v poisťovníctve, vykonávajú sprostredkovanie poistenia - takže budú v § 6 ods.2 písm.d/.
    Ešte by som chcela vedieť , aké odkazy pod čiarou spomína p.Mihál a Pepa. V DP také nie sú , ak dobre vidím.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Spomíname odkazy pod čiarou v zákone 595/2003 o dani z príjmov.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Prechádzame do ťažkého teoretizovania. Podľa mňa odkazy 26 až 29a) majú svoj zmysel, pretože svojou existenciou dopĺňajú a vysvetľujú text v zákone v ustanoveniach § 6 ods.1 a 2.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Útechou nám môže byť, že ak to dáme do ktoréhokoľvek riadku, výšku daňovej povinnosti to neovplyvní . Ale rada by som trafila ten správny riadok.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Súhlasím - ak ide o sprostredkovanie poistenia, je to § 6 ods.2 písm. d) a teda riadok 8, oddielu VI.

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    mám 1 otázku ohľadom sociálneho poistenia - uvedení makléri vraj nemusia platiť odvody do SP - vraj nejaká diera v zákone.1 môj klient ktorému robím účto sa ma na to pýta, ja som zo zákone nič také nezistil.Kto poradí?Ďakujem

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    kori
    mám 1 otázku ohľadom sociálneho poistenia - uvedení makléri vraj nemusia platiť odvody do SP - vraj nejaká diera v zákone.1 môj klient ktorému robím účto sa ma na to pýta, ja som zo zákone nič také nezistil.Kto poradí?Ďakujem
    Musia k 1.7.2006, ak prekročia výšku príjmu 82.800 Sk za rok 2005. Obchodní zástupcovia sa považujú za SZČO.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Sociálna poisťovňa preveruje pri sprostredkovateľoch poistenia a zaistenia, resp poisťovacích makléroch, na základe akej zmluvy vykonávajú svoju činnosť. Ak majú uzatvorenú s poisťovňou zmluvu podľa § 642-651 Obchodného zákonníka poistné neplatia, ak podľa § 652 a nasl. poistné platia.

    michaela25 je offline (nepripojený) michaela25

    michaela25
    Mám dať do zdaniteľného príjmu pois. makléra aj dovolenkový pobyt za dosiahnuté výsledky? Chcem to dať v rámci uzavierky ako nepeňažný príjem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.