Zavrieť

Porady

tesnenie medzi nádržkou a WC kombi

Ahoj. Nevie niekto (príp. nepozná nejaký fotonávod) ako zmontovať nádržku a WC kombi? Ide mi hlavne o to ako tam dať to gumene tesnenie pretože keď ho dám tak ako mi logika káže, čiže naadím na maticu splachovača a kužeľom do otvoru vo WC tak mám medzi WC a nádržkou veľkú medzeru. Skrutky ktoré ktomu dali sú plastové čiže to ani dotiahnuť moc nejde a nádržka sa kýve (pruží). Skúšal som to tesnenie aj preklopiť ..to sadlo trochu lepšie aj medzera uz je menšia..ale neviem či to mábyť tak..pretože v obchode nám k tomu dali aj dva penové krúžky http://www.eshop-rychlo.sk/tesnenia/...IA-PRE-WC-KOBI a tie vôbec neviem kam dať...tak prosím skúsťe poradiť..WC mam toto http://www.siko-kupelne.sk/wc-kombi-...eur560z/tovar/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tiež som menil WC. V balení bolo okrem materiálu na spojovanie (skrutky zo silonu) aj niekoľko tesnení. Kruhové, ktoré sa položilo medzi misu a nádržku na výtoku (na spodnej časti nádržky) a dve malé, ktoré sa vložili pod širokú "hlavičku" silónovej skrutky zvnútra nádržky. Pritiahnutím skrutiek sa utesnily diery pre upevnenie a zároveň sa utesnil prechod nádržka-misa a zostalo to pružné. Nedoťahovať na doraz, pokiaľ palce stačia (pritiahnuť viac sa potom vždy dá).

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Gumené tesnenie tam treba namontovať tak , aby sa v nádržke splachovača udržala voda.

    Na druhu tesnenia a sposobe namontovania nezáleží.

    slavonix je offline (nepripojený) slavonix

    slavonix
    dobre, a nádržka má byť k WC priskrutkovaná napevno (keramika o keramiku) alebo má pružiť?
    Indeed samozrejme,že má pružiť ! tým pádom je tesnenie funkčne a nebude tiecť poza tesnenie

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ak by si to prišruboval "na fest" tak nádržka može prasknuť. !!!!

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Medzi vrchny a spodny diel ide este take penove velke tesnenie....neviem ti to prilepit som len cez monil....daj si do gugl obrazky nazov svojej temy a vyskoci ti to tesnenie

    slavonix je offline (nepripojený) slavonix

    slavonix
    no prave take dva kruzky som k tomu dostal... ale netusim ako to tam mam dat..len tak na blind okolo skrutiek, alebo to rozstrihnut a po obvobe nadrzky...som s toho jelen

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Kukol si to na nete...ja viem,ze ked sme doma nieco s wc riesili...tak sa bolo kupovat tesnenie medzi tie dve keramiky a lepilo sa to....inak to bude tiect

    tesnenie medzi nádržkou a WC kombi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.