Zavrieť

Porady

nenahlásená prevádzka - daňové výdavky

Prosím o pomoc

S.r.o. poskytuje ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností.

Ubytovacie služby s.r.o. poskytuje v drevenici, ktorá je vo vlastníctve fyzickej osoby - nepodnikateľa, zapísaná na liste vlastníctva na rodné číslo.
Uvedenú nehnuteľnosť vlastník prenajíma s.r.o.. pričom v nájomnej zmluve je uvedené, že nájomca teda s.r.o. nehnuteľnosť bude využívať na svoju podnikateľkú činnosť, ďalej, že bude udržiavať nehnuteľnosť a znášať náklady na obvyklú údržbu. Nájomná zmluva je uzatvorená od 01.03.2012. Problém je v tom, že s.r.o. nenahlásila na Živnostenský úrad prevádzku.

Moja otázka:
Uzná daňový úrad s.r.o. výdavky na údržbu a prenájom, keď s.r.o. nenahlásila prevádzku v prenajatej nehnuteľnosti?

V zmysle ZDP §2i) je daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11 alebo 14, ak tento zákon neustanovuje inak.
Tento § je splnený, lebo s.r..o. dosahuje príjmy z ubytovacích služieb. Obavu mám, že daňová kontrola by mi mohla doklady neuznať, lebo som nemala v drevenici nahlásenú prevádzku.

Ďakujemmmmmmmmmmmmmmmmmm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Paula Trpezlivosť! V sobotu nečakaj radu do hodiny.
    sana12 to je pravda

    sana12 je offline (nepripojený) sana12

    sana12
    JankaO Pozri príspevok
    Odpoveď na zadanie: Áno.
    Prepáč JankaO, ja som taká pohlupšia a chcem sa uistiť, že dobre rozumiem Tvojej odpovedi. Tvoja odpoveď znamená, že daňový úrad mi doklady bez nahlásenej prevádzky uzná ako daňové výdavky?

    nenahlásená prevádzka - daňové výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.