Zavrieť

Porady

vyúčtovanie cestovných príkazov

Dobrý deň, syn je druhý rok SZCO za r.2011 mal paušálne výdavky, pretože mu vyšla vyššia daň z príjmu, za tento rok sa rozhodol viesť jednod.účtov., nakoľko viac využíva svoje auto na služ.účely
10 Aká suma PHM sa má uvádzať pri vyúčt.cesty v cesťákoch za daný deň alebo priemerná mesačná suma? Môže v cest.príkaze vyúčtovať stravné /nemal zakúpené stravné lístky/? Ak cestuje do ČR na dva dni, stravné bude prvý deň 9,30 eur a druhý 6,- eur? Bločky za parkovné a ubytko môže uviesť
v cesťáku alebo samostatne VPD?
3.Nemá účet podnikateľa, príjmy mu chodia na osobný účet. Môže na tieto príjmy vystaviť príjmové pokl.doklady bez toho, aby boli doložené výdavk.pokl.dokl.od platiteľa?
3. Som v dôchodku - môže som mnou uzavrieť nepomenovanú zmluvu na účtov.služby a do výšky 1820 eur ročne?
4.Manžel - dôchodca mu môže prefakturovať za pevnú linku a internet /miesto podnikania má u nás /?
5.Za rok má 12 príjmových dokladov a 36 výdavk.dokladov, ak by viedol jednoduché účtov.ručne, čo treba zakúpiť? Alebo mi môže niekto poradiť jednoduchý program?
6. Pretože nemá nahlásené auto na DÚ - urobí to dodatočne -musí zaplatiť sankciu 33 eur, novela sa asi nevzťahuje na tento rok.
Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    vyúčtovanie cestovných príkazov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.