Zavrieť

Porady

Problem s kominom

Potreboval by som poradit ohladom komina. Po mesiaci som vysiel na povalu, a na komine som zbadal vlhke ciary vykreslujuce betonove tvarnice. V komine sa uz takmer mesiac nekurilo. Je to sposobene zatekanim komina, alebo neakou vyzrazanou vlhkostou? Komin je zvonku omietnuty, zvonku som nespozoroval ziadne zatekanie. Doteraz som s tym nemal ziadny problem.
1354519500469.jpg  
1354519530683.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Písalo sa tu o tom. Zateká okolo oplechovania. Treba pretesniť alebo jednotku fasádny EPS na vrch komína s presahom cez oplechovanie... Tiež ma to čaká

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Toto nevyzerá ako zatečené okolo oplechovania,toto nasiakáva od spoja dvoch tvárnic.Je evidentné,že zdroj vlhkosti (skor vody) je vo vnútri.Asi je tam nejaká chyba s izoláciou a stekajúca voda vo vnútri sa zachytáva na tom mieste a tvárnicou sa dostane von z komína.

    xclaymanx je offline (nepripojený) xclaymanx

    xclaymanx
    Ak by to vlhlo z vnutra komina, tak by sa tam musela dostat voda len zvrchu okolo ciapky komina. Tam to vyzera v poriadku. Dole pod stropom mi na komine taketo mapy nevykresluje.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Smerodajné je to miesto,kde to vzniká,podľa mňa je to na 100 % vlhkosť zvnútra,ale či vonkajšia napršaná alebo iná,to z fotky neviem posúdiť.Keby bola z priestoru podkrovia,bola by vlhkosť aj inde,nie len na spojoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.