Zavrieť

Porady

Dávka v nezamestnanosti, životné minimum

Dobrý deň, prepáčte ak som dal do zlej témy ale lepšiu som nenašiel. Chcem sa spýtať, v roku 2008 som bol zamestnanec, v roku 2009 som bol celý rok nezamestnaný a od roku 2010-2012 som bol živnostník. Prvý rok živnosti som platil len zdravotné poistenie, druhý rok som platil aj sociálne poistenie aj zdravotné. Bohužiaľ však moje príjmy boli a sú tak malé, že od 1.1.2013 ruším živnosť a idem opäť na úrad práce a nájsť si nejakú prácu, premýšľam nad odchodom do zahraničia . Chcel by som sa preto spýtať odborníkov či mi vzniká nárok aspoň na niečo, či už je to životné minimum, prípadne 6 mesiacov dávky v nezamestnanosti. Mám úver, a bývam v podnájme. Môj príjem bude 0 rád by som vedieť či mám šancu prežiť, resp. na čo sa pripraviť a na čo mi vzniká/nevzniká nárok. Ďakujem pekne za každú radu.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti
Nárok na dávku v nezamestnanosti ti nevznikne, lebo si neplatil poistenie v nezamestnanosti, kt. nie sú súčasťou povinného balíka poistení SZCO v SP.

A nárok na dávku v hmotnej núdzi posúdiť neviem, lebo nepíšeš koľko máš rokov a rodinné pomery, či si slobodný ženatý ...

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Počas výkonu činnosti SZČO, aj keď si povinne poistený v SP, nie si poistený v nezamestnanosti. Preto ti nárok na dávku v nezamestnanosti nevznikne (ak si si náhodou neplatil poistenie v nezamestnanosti ako dobrovolne poistená osoba).

Ak splňaš podmienky na dávky v hmotnej núdzi (posudzuje sa príjem celej rodiny), informuj sa na UP Dávka v hmotnej núdzi, vrátane príspevku na bývanie je však podstatne nižšia ako životné minimum.

miki222 je offline (nepripojený) miki222

miki222
Ďakujem pekne, ešte otázka, je možné nejak spätne toto poistenie zaplatiť za 2 roky posledné? Mám na mysli, čisto len spätne zaplatiť toto poistenie v prípade nezamestnanosti nie "celé" odvody. A nadvezujúca otázka, ako vypočítam koľko by bola výška tohoto poistenia. Premýšlam nad tým, že by to mohlo byť menej ako by mi zaplatili naspäť na 6mesiacoch podpory v nezamestnanosti. Ďakujem pekne za odpovede zatiaľ.

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
miki222 Pozri príspevok
Ďakujem pekne, ešte otázka, je možné nejak spätne toto poistenie zaplatiť za 2 roky posledné? Mám na mysli, čisto len spätne zaplatiť toto poistenie v prípade nezamestnanosti nie "celé" odvody. A nadvezujúca otázka, ako vypočítam koľko by bola výška tohoto poistenia. Premýšlam nad tým, že by to mohlo byť menej ako by mi zaplatili naspäť na 6mesiacoch podpory v nezamestnanosti. Ďakujem pekne za odpovede zatiaľ.
ani nič nepočítaj! nie je to možné.

miki222 je offline (nepripojený) miki222

miki222
ktovie kam šlo tých 5500€ za tie 2 roky čo som dal Ficovi...nabudúce budem múdrejší...

Dávka v nezamestnanosti, životné minimum

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.