Zavrieť

Porady

živnosť a práca popri

Dobrý deň, chchela by som sa poradiť ohladom odvodou a podnikania .
pracujem na živnosť a platím si zdravotnú poistovnu sociálnu si začnem dobrovolne až od 6/2013 a dostala som ponuku popri pracovať na 4 hodinny denne. Chcela by som poprosiť o radu čo je pre mna výhodnejšie pracu popri zobrať na živnosť alebo dohodu alebo zmluvu s tým že pokial by to bolo na živnosť a zamestnávateľ by za mna nemusel platiť žiadne odvdy by som si na ne alebo ich časť nárokovala vo faktúre alebo mám začať na zmluvu či dohodu s tým že zamestnávateľ bude platiť odvody za mna , išlo by o 4 hodinny denne ? Ak by to tak bolo musím si ja ako SZČO platiť aj nadalej zdravotnú alebo by to platil už len zamestnávatľ aj ked sa jedná o 4 hodinny denne . a sumu ktorú si mám nárokovať v prípade na živnosť by bolo 10 % z hrubej mzdy čo by za mna mal platiť zamestnávateľ do zdravotnej a koľko percent na socialnu poisťovnu Veľmi pekne Ďakujem za rady nechcem ukrivdiť ani zamestnávateľovi ale ani seba oberať o peniaze a hlavne nechcem platiť zbytočné odvody štátu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    živnosť a práca popri

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.