Zavrieť

Porady

Skoda 105 kúrenie

Na mojej škode 105 nejak slabo funguje kúrenie, na jednej strane fúka len taký vlažný vzduch a na druhej (strana vodiča) o máličko teplejší.V čom môže byť problém ?
ďakujem za pomoc
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Skontroluj lanovody ovládania kúrenia na prístrojovej doske. Je celkom možné, že je nedostatočne otvorený ventil do výmenníka. A pripomienka s odvzdušnením - veľmi správne poznamenali - pokiaľ máš len trochu vzduchu, motor síce bude chladiť, ale teplá voda sa do výmenníka nedostane (vzduchová bublina nepovolí).
Skontroluj výšku chladiacej kvapaliny v nádržke v motorovom priestore (prípadne doplň na rysku max), uzavri nádržku, motor nechaj zahriať na prevádzkovú teplotu, otvor prednú kapotu, vpravo v rohu (v tuneli pod kapotou) je odvzdušňovací ventil. V normálnom postavení je priečne (zatvorený - páčka kolmo na ventil). Otvor odvzdušňovací ventil na jednu stranu. Nechal otvorený odvtedy, kým nevyteká voda. Uzavri. Pusti kúrenie naplno (môžeš aj ventilátor zapnúť, aby bol odvod čo najväčší) a otvor ventil na druhú stranu - odvzdušní sa výmenník.
Ventil sa preto otvára na dve strany, lebo doň sú privedené dve hadičky - jedna od chladiča vpredu (tá je jasne viditeľná a druhá od výmenníka tepla (kúrenia). Smer otočenia páčky určuje, ktorý okruh bude odvzdušňovaný.

P.S. Škodu 105/120 som mal, takže tieto problémy som tiež zažil - a vedel som si ich "na kolene" odstrániť.

icko11188 je offline (nepripojený) icko11188

icko11188
Termostat tam je, či je odvzdušnené to neviem a teplomer ukazuje normálne 80 - 90 stupňov.Termostat asi funguje keď pustí aspom vlažný vzduch.

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár. 220870
Sa čudujem že škodovka vôbec kúri.Najčastejšie býval zlepený termostat preto ho škodvkári na zimu vyberali.
peterkos2 Keby bol zlepený termostat v prvom rade by vyvrela voda

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.