Zavrieť

Porady

Mám nárok na OCR?

Dobrý den vie mi niekto poradit či mám nárok na OCR.Syn 5r.bol na výbere nosnej mandle a primár ORL nám nariadil 14 dní mimo kolektívu v domácom liečení.Naša detská lekárka po porade s posutkovou lekárkou nám povedala že nemáme nárok na OCR.Som na materskej dovolenke a platím si DNPO.Vie mi niekto poradit?Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ando020 Pozri príspevok
    Dobrý den vie mi niekto poradit či mám nárok na OCR.Syn 5r.bol na výbere nosnej mandle a primár ORL nám nariadil 14 dní mimo kolektívu v domácom liečení.Naša detská lekárka po porade s posutkovou lekárkou nám povedala že nemáme nárok na OCR.Som na materskej dovolenke a platím si DNPO.Vie mi niekto poradit?Dakujem
    Ak poberáš MD tak nárok na OCR nemáš, lebo aj MD aj OCR aj PN sú vyplácané z jedného poistenia.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ando020 Pozri príspevok
    Syn chodí na 4 hodiny na predškolskú do školky.
    Si na materskej alebo rodičovskej dovolenke s druhým dieťaťom ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ando020 Pozri príspevok
    Som na predlženej MD s ním.
    Materskej určite nie, ak má 4 roky. Ošetrovné (platené) však môže trvať max.10 kal.dní. Nemala si náhodou platené ošetrovné už predtým na túto diagnozu ?

    ando020 je offline (nepripojený) ando020

    ando020
    Som na predlženej materskej do 6 rokov syna.Kvoli zdravotnemu stavu.Na túto diagnozu sme už na OCR boli,ale teraz sme boli na operáciu,tak to asi rovnaké nie je.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ando020 Pozri príspevok
    Som na predlženej materskej do 6 rokov syna.Kvoli zdravotnemu stavu.Na túto diagnozu sme už na OCR boli,ale teraz sme boli na operáciu,tak to asi rovnaké nie je.
    Skús ju požiadať ešte raz, nech ti dá tú OČRku - a uvidí sa, či na SP zamietnu (podľa toho, čo si písala by nemali) . Ale všetko záleží od pediatričky - možno sa nechce ťahať s posudkovými lekármi faktom ostáva - že ona rozhoduje, či je potreba ošetrovania,alebo nie

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Pre nárok na nemocenské a ošetrovné nie je rozhodujúce, či poistenec je poberateľom rodičovského príspevku.

    ando020 , nie si na predĺženej MD, ale RD.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ando020 Pozri príspevok
    Som na predlženej materskej do 6 rokov syna.Kvoli zdravotnemu stavu.Na túto diagnozu sme už na OCR boli,ale teraz sme boli na operáciu,tak to asi rovnaké nie je.
    Nečerpala si OČR počas hospitalizácie so synom v nemocnici ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ando020 Pozri príspevok
    Dakujem pekne,ale asi nepochodíme,lebo lekárka povedala že nie.
    Dieťa je po operácii zdravotne v poriadku, len mu nebol doporučený pobyt v kolektíve ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ando020 Pozri príspevok
    Ano je v poriadku len nemá 14 navštevovat kolektív,športovat a 7 dní nechodit von.
    Ty pracuješ ? (popri poberaní rod.príspevku)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.