Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

ojka ojka

ojka je offline (nepripojený) ojka

Živnostník predáva drogistický tovar. Chcem sa spýtať či by mohol použiť paušálne výdavky. Nie je mi jasné keď sa počítajú paušál. výdavky, či tam patrí aj nákup tovaru alebo nie. Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ojka
Živnostník predáva drogistický tovar. Chcem sa spýtať či by mohol použiť paušálne výdavky. Nie je mi jasné keď sa počítajú paušál. výdavky, či tam patrí aj nákup tovaru alebo nie. Ďakujem za odpovede.
ojka, každý živnostník si môže uplatniť % výdavky v tvojom prípade 25%, keby to bola remeselná činnosť tak až 60%. Ale si treba spočítať čo ti je výhodnejšie
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
presne tak len podotknem pre rok 2006 je to uz 40% a dolezite je ze nesmiete byt platitelom dph na zaciatku obdobia a dalsia vec nie su v tom zahrnute platby do fondov
0 0
ojka ojka

ojka je offline (nepripojený) ojka

Viem že tam nemajú byť odvody do fondov. Ale mne sa jedná o ten nákup tovaru.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
no bud si uplatnite pausalne alebo preukazatelne vydavky....nechapem asi jaj uz chapem jasne to je v pausalnych vydavkoch inak odporučim kedze v JU je vyhoda ze sa sklad nevynima von zo zakladu nakupit vzdy ku koncu roku tovar na dalsi rok znizi vam to danovy zaklad
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ojka
Viem že tam nemajú byť odvody do fondov. Ale mne sa jedná o ten nákup tovaru.
Ak sa jedná ako píšeš o nákup a predaj tovaru tak máš nárok na 25% výdavky za r. 2005 z dosiahnutého príjmu.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ojka
Viem že tam nemajú byť odvody do fondov. Ale mne sa jedná o ten nákup tovaru.
V paušálnych výdavkoch máte zahrnuté všetky výdavky, t.j. aj nákup tovaru "akože". Nie sú tam zahrnuté len platby do fondov. To znamená uplatníte si 25% výdavky /r. 2005/ 40% /pre rok 2006/ plus odvody do fondov a nič viac.
Nákup tovaru sa uvádza v prípade uplatňovania preukazateľných výdavkov, t.j. vedenia komplet JÚ .

časť § 6 odst. 10 zákona o DzP:

Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku /t.j.paušálne výdavky/, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške. Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

SZČO časť roka mal príjmy zo živnosti ako zámočník PAR. 6 odst. 1 písm. b/ a určitú časť roka ako SHR - práce v poľnohospodárstve - PAR. 6 ods. 1 písm. a/. Bude uplatňovať paušálne výdavky. Moja otázka : Môže si uplatniť paušálne výdavky len vo výške 25 %? alebo je možné kombinovať v par. 6 25% a 60%?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zužu
SZČO časť roka mal príjmy zo živnosti ako zámočník PAR. 6 odst. 1 písm. b/ a určitú časť roka ako SHR - práce v poľnohospodárstve - PAR. 6 ods. 1 písm. a/. Bude uplatňovať paušálne výdavky. Moja otázka : Môže si uplatniť paušálne výdavky len vo výške 25 %? alebo je možné kombinovať v par. 6 25% a 60%?
Ak SZČO dosahuje príjmy z remeselnej činnosti a popri týchto príjmoch aj iné druhy príjmov z podnikania, či inej SZČ alebo prenájmu /teda § 6/ môže si uplatniť len 25% paušálne výdavky.
Takáto kombinácia /60 aj 25%/ je možná, ak popri rem. činnosti by mal iné príjmy napr. zo záviislej činnosti alebo ostatné príjmy. viď nasledujúci príspevok
Naposledy upravil evina : 27.02.06 at 16:57
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Kombinácia výdavkov vo výške 60 a 25 % je možná aj v paragrafe 6. Ak mal napr. príjmy z remeselnej živnosti a z prenájmu môže si uplatniť výdavky vo výške 60 a 25%.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pepa
Kombinácia výdavkov vo výške 60 a 25 % je možná aj v paragrafe 6. Ak mal napr. príjmy z remeselnej živnosti a z prenájmu môže si uplatniť výdavky vo výške 60 a 25%.
Mám komentár k zákonu o DzP a tam je to vylúčené, a mne to tak vyplýva aj zo zákona tak teraz sama neviem....Kto to rozsekne?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Erika už som to rozsekla sama od 1.5.2005 je možná takáto kombinácia, ďakujem
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Evi, si ma vystrašila - ja som už tak odovzdala DP. A o chvíľu ti sem hodím link - tuším od Renči.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pepa
Evi, si ma vystrašila - ja som už tak odovzdala DP. A o chvíľu ti sem hodím link - tuším od Renči.
Prepáč nechcela som, ale do 31.12.2004 to nebolo možné a k 1.1.2005 bol tento paragraf novelizovaný, takže je to o.k.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Dobre Evi, keď je to O.K. nebudem nič hádzať - teda myslím link od Renči.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ahojte prosím poraďte mi mám podnikateľa, ktorý vykonával práce, ktoré možno zaradiť do remeselnej živnosti ale aj práce, ktoré nie. Môžem uplatniť kompináciu výdavkov 60% a 25% alebo môže uplatniť len 25% výšku výdavkov. Ide o vodoinštalačné práce (remes.činnosť) a pomocné murárske práce (ost. práce). Ďakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
va1ke
Ahojte prosím poraďte mi mám podnikateľa, ktorý vykonával práce, ktoré možno zaradiť do remeselnej živnosti ale aj práce, ktoré nie. Môžem uplatniť kompináciu výdavkov 60% a 25% alebo môže uplatniť len 25% výšku výdavkov. Ide o vodoinštalačné práce (remes.činnosť) a pomocné murárske práce (ost. práce). Ďakujem
Môže uplatniť len 25% paušálne výdavky .
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

va1ke
Ahojte prosím poraďte mi mám podnikateľa, ktorý vykonával práce, ktoré možno zaradiť do remeselnej živnosti ale aj práce, ktoré nie. Môžem uplatniť kompináciu výdavkov 60% a 25% alebo môže uplatniť len 25% výšku výdavkov. Ide o vodoinštalačné práce (remes.činnosť) a pomocné murárske práce (ost. práce). Ďakujem
Jednoznačne 25%.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

ďakujem za radu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
va1ke
ďakujem za radu.
Asi sme Ťa veľmi nepotešili
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

no tak to teda nie. ale čo už. život je taký.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať