Zavrieť

Porady

predaj ťahač a náves do EU ďalšej PO

Prosím Vás o radu. Ideme predávať ťahač a náves v našom vlastníctve. Čo musí byť uvedené vo FA sme platci DPH, predaj z SK do EU, musia byť doložené aj iné doklady, napr. o preprave vozidla do EU alebo niečo také a aká kúpno-predajná zmluva musí byť vyhotovená, ak to predávame ďalšej PO. Za rady vopred ďakujem.
Naposledy upravil evelin71 : 20.12.12 at 15:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    evelin71 Pozri príspevok
    to neviem ako sa spraví, ....to ja nemám na starosti, to už je všetko pripravené, ja potrebujem pripraviť iba faktúru a zmluvu
    ... osobne pokladám za nevyhnutné najprv vedieť ako sa to spraví, a až na základe toho viem vystaviť faktúru a zmluvu (aby jedno korešpondovalo s druhým, či ako sa to vraví )

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    marjankaj Pozri príspevok
    Ako to že nie je odpísaný, keď je po leasingu?
    ... asi si stanovili dlhšie účtovné odpisy ako daňové
    marjankaj To je možné, alt faktúru to neovplyvní.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    evelin71 Pozri príspevok
    práve teraz leasing skončil - dnes a zajtra predaj
    A už ste to aj stihli prepísať na seba?
    evelin71 pôvodný príspevok som upravila preto, keby niekto náhadou chcel poradiť k teme, aby sa nezaujímal o vedľajšie veci, je po leasingu, ak niekto mal leasing, určite vie, že leasingovka posiela všetky podklady na prepis po uhradený poslednej splátky čo už mám
    evelin71 to nie je podstané, proste môžeme niečo predať iba keď je to naše, netreba riešiť nepodstatné a to že to máme v osobnom vlastníctve, bolo už napísané v pôvodnom príspevku, treba kuk

    evelin71 je offline (nepripojený) evelin71

    evelin71
    to neviem ako sa spraví, to sa všetko zajtra vybaví, to ja nemám na starosti, to už je všetko pripravené, ja potrebujem pripraviť iba faktúru a zmluvu

    evelin71 je offline (nepripojený) evelin71

    evelin71
    píšem že je to v našom vlastníctve, predsa nemôžeme predať niečo čo nie je naše, na to by sme potrebovali potvrdenia z leasingovky atď., treba všetko poriadne čítať až potom radiť
    marjankaj A hlavne poupravovať pôvodný príspevok.

    predaj ťahač a náves do EU ďalšej PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.