Zavrieť

Porady

povinnsti zamestnávateľa pri PN

Dobrý deň,
už veľmi dávno som mala zamestnanca, ktorý by bol PN. Teraz jedného takého mám a potrebujem poradiť ako je to s prihlasovaním a odhlasovaním zamestnanca pri PN v poisťovniach.
Kedy? na aké tlačivá? kde všade?

Ďakujem vopred za odpoveď a príjemné sviatky plné pohody a bez stresov.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
inges Pozri príspevok
Dobrý deň.
Na SP posielate PN po 10 dňoch ak PN ešte stále trvá, ak trvá 10 dní tak na SP neposielate nič a vy si ho iba zaevidujete a vyplácate prvých 10 dní PN za prvé tri dni 25% a zvyšných 7 dní 55% z DVZ. To si len zaevidujete v programe a odložíte tlačivko, ktoré priniesol.
Na ZP posielate oznámenie zamestnávateľa o zmene platiteľa poistného v prvý deň PN a to kódom 1O Z - začiatok a po skončení PN kód 10 K a dátum skončenia PN.
Trošku ťa opravím - od prvého dňa PN v lehote do konca nasl. kal. mesiaca.
inges Veronika, ďakujem za opravu.

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

drobeceva
psps Pozri príspevok
Dobrý deň,
už veľmi dávno som mala zamestnanca, ktorý by bol PN. Teraz jedného takého mám a potrebujem poradiť ako je to s prihlasovaním a odhlasovaním zamestnanca pri PN v poisťovniach.
Kedy? na aké tlačivá? kde všade?

Ďakujem vopred za odpoveď a príjemné sviatky plné pohody a bez stresov.
Pri PN-ke nahlásiť na tlačive HO do prísl.ZP začiatok PN 10 Z a koniec 10 K

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :) inges
Dobrý deň.
Na SP posielate PN po 10 dňoch ak PN ešte stále trvá, ak trvá 10 dní tak na SP neposielate nič a vy si ho iba zaevidujete a vyplácate prvých 10 dní PN za prvé tri dni 25% a zvyšných 7 dní 55% z DVZ. To si len zaevidujete v programe a odložíte tlačivko, ktoré priniesol.
Na ZP posielate oznámenie zamestnávateľa o zmene platiteľa poistného v prvý deň PN a to kódom 1O Z - začiatok a po skončení PN kód 10 K a dátum skončenia PN.

povinnsti zamestnávateľa pri PN

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.