Zavrieť

Porady

Program na losovanie

Ahojte , ako už nadpis hovorí, rád by som sa vás chcel spýtať či nepoznáte nejaky jednoduchý program na losovanie, Prečo ? lebo som si vytvoril súťaž a chcem random vylosovať výhercou.. Ak nejaký taký program poznáte, ďakujem vopred za odpoveď..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

    ACCNT
    ten random.org tusim pouzivaju aj na zive.sk sutaziach. zoznam spravnych odpovedi si hodia do excelu, vygeneruju nahodne cislo riadku, ktory vyhra a zo vsetkeho spravia video, ktore potom zverejnia.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Načo program na losovanie. Jednoducho ak máš Excel, alebo jeho obdobu v OpenOffice, LibreOffice tak použi funkciu =RANDBETWEEN() (platí pre Excel, ale ostatní určite majú niečo podobné). Ak zadáš do bunky =RANDBETWEEN(1;100) tak Ti vypíše náhodné číslo medzi 1 a 100.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Tak to by ti určite poradili v Tipose , ako sa losuje 6 vraj náhodných čísel.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Dá sa aj 0-9 a do niekoľkých buniek. Potom tieto náhodné čísla spojiť do jedného. Alebo takto urobiť dvojkové číslo a toto potom previesť do desiatkového.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    napíš si na papierik čísla a daj vylosovať papagájovi,to bude zaručene náhodné

    SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

    Samuel SamuelSK
    Ehm, no nemyslim si ze nahodny generator cisiel je taky jednoduchy
    Ten prakticky ani neexistuje podla mojho nazoru.. (ale to uz idem do extremov, az za Tipos..)

    Osobne by som si kupil kocky a hodil si ich, nahodnejsie to uz byt nemoze

    Zalezi od toho, kolko cisiel potrebujes (ano kocka ma len 6, ale da sa kombinovat pocet kociek, alebo si vytvorit sestkovu sustavu? )

    EDIT:
    Alternativne, asi toto bude celkom nahodne (osobne microsoftu neverim !!! )

    http://www.random.org/

    EDIT2: ciste pre zvedavost, mne dalo cislo pri uplne prvom nacitani, ked som ponechal "od 1 do 100", tak som dostal 94

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    kopretinka Pozri príspevok
    napíš si na papierik čísla a daj vylosovať papagájovi,to bude zaručene náhodné
    alebo papa gayovi

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Sú rôzne náhodné čísla. Dosť často sa "náhodné" číslo generuje zo systémového času.
    Ak to má byť naozaj náhodné číslo, na ničom nezávislé, tak je to už zložitejšie.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Ok. Ak nevyhovuje software random generator, môže byť "hardwareový". Ale tie sú pridrahé a generujú iba 0 a 1. Ak nedôveruješ Microsoftu, tak si nechaj vygenerovať náhodné číslo v php pod svojim obľúbeným operačným systémom. Ale aj tak si myslím, že táto diskusie je pridlhá na to, čo vlastne potrebuješ. Či už čísla Ti vygeneruje nejaký "zlý" Microsoft algoritmus, alebo ich vylosuješ z klobúka je to jedno. Nepredpokladám, že to potrebuješ pre svoj experiment v Cerne. Či?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.