Zavrieť

Porady

Word

Ahojte, potrebujem pomoc so štýlmi. Potrebujem vytvoriť taký štýl vo worde, že hlavná "kapitola" bude mať napr. číslo 2 a jej podkapitoly 2.1 2.2... MUSÍ to byť cez štýl. Pridávam aj prílohu, ako to myslím, aby to vyzeralo.
Naposledy upravil 19empty19 : 25.12.12 at 20:16
jpg.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To sa robi cez styly, tak, ze si nadefinujes uroven nadpisov (nadpis1 - kapitola, nadpis2 = podkapitoly)
    a potom v nich zadefinujes cislovanie. Pri dalsom nadpise rovnakej urovne staci kopirovat format rovnakej urovne.

    Vysvetlene to je na vela miestach, napr. tu:
    http://blog.michalkoci.com/Article.aspx?ArticleId=118
    http://office.microsoft.com/sk-sk/wo...005186047.aspx

    19empty19 je offline (nepripojený) 19empty19

    19empty19
    Ja tam nemám nikde v ponuke viacúrovňové. Otvorím to okno- Vytvoriť nový štýl, potom formát a ďalej neviem čo. Pozerala som číslovanie, ale tam nie nič viacúrovňové

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    19empty19 Pozri príspevok
    Ja tam nemám nikde v ponuke viacúrovňové. Otvorím to okno- Vytvoriť nový štýl, potom formát a ďalej neviem čo. Pozerala som číslovanie, ale tam nie nič viacúrovňové
    Aku verziu Wordu pouzivas? 2003 alebo 2007 ci 2010?
    Viac urovni, ak ich este nemas, si definujes sama ...... v cislovanie, definovat novy format cisla ....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tak tam mas v zalozke Domov Styly, kde si vyberies nadpis1, 2 , .... samozrejme, si ho tuknutim pravym tlacidlom mozes upravit (pismo, velkost).
    Ked budes mat zadefinovany styl, potom si vyznacis cely riadok a zadefinijes cislovanie.
    Je to v tom prvom linku vysvetlene, pripadne si vygoogli dalsie info k tomu.
    Najjednoduchsie je to ukazat a vysvetlit, takto sa musis trosku potrapist sama.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.