Zavrieť

Porady

daň z príjmu za rok 2012

Dobrý deň, som študentka a chcela by som sa opýtať, či musím do daňového priznania písať aj prímy z Českej republiky ak som tm zarobila cca 4000Kč. dakujem
Naposledy upravil Dav : 28.12.12 at 23:15
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podávaš DP z celosvetových príjmov, takže áno.
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Dobrý deň, faktúra vystavená 30.12.2012, dátum zdraniteľ. plnenia 30.12.2012, faktúra bude uhradená až v roku 2013.
Uvedenú faktúru vediem v knihe pohľadávok, zahrniem ju však do príjmu a zároveň odvediem aj daň z príjmu v roku 2013, keď bude fyzicky na účte. Je to takto dobre? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dobrava Pozri príspevok
Dobrý deň, faktúra vystavená 30.12.2012, dátum zdraniteľ. plnenia 30.12.2012, faktúra bude uhradená až v roku 2013.
Uvedenú faktúru vediem v knihe pohľadávok, zahrniem ju však do príjmu a zároveň odvediem aj daň z príjmu v roku 2013, keď bude fyzicky na účte. Je to takto dobre? Ďakujem.
Ak ide o PÚ, faktúra je príjmom roka 2012, ak JÚ, príjmom bude až v momente úhrady, ak to do teda ak to bude rok 2013, bude v DP roka 2013.
1 0
Učímsa Učímsa

Učímsa je offline (nepripojený) Učímsa

Prosím, viete niekto, kedy budú zverejnené tlačivá pre daň z príjmu za rok 2012 pre fyzické osoby? Na drsr.sk ešte nie sú a ani cez vyhľadávače som to nenašla. Vďaka vopred.
0 0
Učímsa Učímsa

Učímsa je offline (nepripojený) Učímsa

Prosím, viete niekto, kedy budú zverejnené tlačivá pre daň z príjmu za rok 2012 pre fyzické osoby? Na drsr.sk ešte nie sú a ani cez vyhľadávače som to nenašla. Vďaka vopred.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Učímsa Pozri príspevok
Prosím, viete niekto, kedy budú zverejnené tlačivá pre daň z príjmu za rok 2012 pre fyzické osoby? Na drsr.sk ešte nie sú a ani cez vyhľadávače som to nenašla. Vďaka vopred.
Určite ani tak skoro nebudú.
Sleduj stránku www.kros.sk, tam bývajú tiež bezplatné editovatelné tlačivá na vyplnenie DP FO typu A a B.
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

veronikasad Pozri príspevok
Určite ani tak skoro nebudú.
Sleduj stránku www.kros.sk, tam bývajú tiež bezplatné editovatelné tlačivá na vyplnenie DP FO typu A a B.
myslela som si, ze kedze nie je moznost posunutia terminu na podanie danoveho priznania (okrem vynimky so zahra. prijmami) tak daju tlaciva "nacas" nie ako minulý rok
ja nerozumiem preco nie su k dispizicii od 1.1.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Sarlotka Pozri príspevok
myslela som si, ze kedze nie je moznost posunutia terminu na podanie danoveho priznania (okrem vynimky so zahra. prijmami) tak daju tlaciva "nacas" nie ako minulý rok
ja nerozumiem preco nie su k dispizicii od 1.1.
Ňerozumiem, nerozumiem, veď je to už raz tak.To len daňovníci musia mať všetko načas. Ale viem, kde ich majú.
Naposledy upravil Tweety : 02.01.13 at 12:28
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Tweety Pozri príspevok
Ňerozumiem, nerozumiem, veď je to už raz tak.To len daňovníci musia mať všetko načas. Ale viem, kde ich majú.

a co myslite, zmeni sa to v pripade, ze bude povinnost elektronicke podavanie pisomnosti (DPH platitelov) od 1.1.2014, tym padom, ze bude povinnost podavat elektronicky tak budu musiet byt k dipozicii elektronicky od 1.1.2014 ? alebo mam len dalej snivat...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Sarlotka Pozri príspevok
a co myslite, zmeni sa to v pripade, ze bude povinnost elektronicky podavanie pisomnosti (DPH platitelov) od 1.1.2014, tym padom, ze bude povinnost podavat elektronicky tak budu musiet byt k dipozicii elektronicky od 1.1.2014 ? alebo mam len dalej snivat...
Dovtedy je ešte časuuuu.
0 0
Učímsa Učímsa

Učímsa je offline (nepripojený) Učímsa

no fakt, kde ich majú?
0 0
Učímsa Učímsa

Učímsa je offline (nepripojený) Učímsa

supeeeeer! diky nastokrát
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Sarlotka Pozri príspevok
ale tie nie su vyplnatelne v pocitaci... len perom...
no, treba kúpiť plnú verziu adobe acrobat a urobiť - malina
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

tweety najdite prosim este vypisovatelne na pocitaci s moznostou odoslania cez edane...
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

srska Pozri príspevok
no, treba kúpiť plnú verziu adobe acrobat a urobiť - malina
to ma nenapadlo... idem pohladat mala som jeden program co konvertoval dokumenty zadara na skusku 30 dni... idem pohladat ten program... super napad... perfis... skoda ze tam este kontrolne sucty nebudu..
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Sarlotka Pozri príspevok
to ma nenapadlo... idem pohladat mala som jeden program co konvertoval dokumenty zadara na skusku 30 dni... idem pohladat ten program... super napad... perfis... skoda ze tam este kontrolne sucty nebudu..
stačí dať do košíka
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

geniááálne... dakujeeeem...

inak to je neskutocna rychlost este si ani do google nestihnem zadat program na konvertovanie zadara a uz je to na porade...
Naposledy upravil Sarlotka : 02.01.13 at 15:43
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

no, zatiaľ nič nové
formuláre2012.jpg  
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Tweety Pozri príspevok
Ak ide o PÚ, faktúra je príjmom roka 2012, ak JÚ, príjmom bude až v momente úhrady, ak to do teda ak to bude rok 2013, bude v DP roka 2013.
Vedie JÚ, takže je to tak, ako som myslel, ďakujem za "odobrenie".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať