Zavrieť

Porady

daň z príjmu za rok 2012

Dobrý deň, som študentka a chcela by som sa opýtať, či musím do daňového priznania písať aj prímy z Českej republiky ak som tm zarobila cca 4000Kč. dakujem
Naposledy upravil Dav : 28.12.12 at 23:15
Usporiadat
akodalej12 akodalej12

akodalej12 je offline (nepripojený) akodalej12

Prijemny dobry vecer,
poprosila by som Vas o pomoc k otazke o daňovom priznani za rok 2012 -
Ja som na rodicovskom prispevku aj ked sa nam narodilo tretie dietatko nemam narok na matersku takze nadalej beriem len rodicovsky prispevok. Manzel je zamestnancom. V roku 2012 sme prenajimali byt len dva mesiace (prijem z prenajmu bol 285x2), byt sme v auguste predali
(-byt sme kupovali v roku 2007 a mali sme tam od zaciatku nahlaseny trvaly pobyt,
-byt sme kupovali na polovicu lebo v tom case sme este neboli manzelia. V case prejamu sme obidvaja boli registrovany na danovom, cize prenajimali sme ho spolocne
- takze podla toho kedze sme v nom mali dva roky trvaly pobyt kupovali sme ho pred rokom 2O1O by sme dan z predaja nemali platit ?)
Moja otazka je:

-ci musime podavat danove priznanie?
-ak ano, ci je lepsie ak si sumu z prenajmu rozdelime alebo podam danove priznanie len ja (kedze okrem rodicovskeho prispevku nemam iny prijem ) alebo by bolo lepsie ak by ho podal len manzel?
-ak si mame sumu rozdelit tak na polovicu alebo v nejakom inom pomere?
-ci do DP treba zahrnut aj sumu z predaja nehnutelnosti?

Dakujem Vam za pomoc a dobru radu a prajem este pekny vecer.
Naposledy upravil akodalej12 : 03.01.13 at 19:27
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

srska Pozri príspevok
no, zatiaľ nič nové
dnes nové:
pridaný do aplikácie dll súbor .... DRKlient.Prehlad2012 (budú nasledovať fdf a pdf súbory)
Naposledy upravil srska : 03.01.13 at 19:51
eDane030113.jpg  
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pre akodalej:
keďže ste podieloví vlastníci (asi 1:1), tak aj príjmy si delíte rovnako. A ke´dže v tomto prípade príjem nedosahuje ani hranicu "oslobodeného príjmu" - tak to v DP netreba ani uvádzať. manžel si spraví svoje DP a ty - ak nemáš iný príjem nemusíš DP robiť vôbec. ale ja by som aspoň poslala oznámenie o nepodaní DP. (nemáš žiadny "zdaniteľný" príjem)
1 0
akodalej12 akodalej12

akodalej12 je offline (nepripojený) akodalej12

dakujem Vam velmi pekne za odpoved
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

do výšky 1 822,37€ nemas povinnost podavat danove priznanie za rok 2012,
predpokladam ze nemas zivnost,
0 0
maartin maartin

maartin je offline (nepripojený) maartin

Ja mam dotaz ohladne nezdanitelnej ciastky. Ak v roku 2012 skoncil student vysoku skolu a od 06/2012 si zalozil zivnost tak je mozne na jeho prijmy zo zivnosti uplatnit celu nezdanitelnu ciastku, alebo len jej pomernu cast od 06/2012?
Musim pozriet do tlaciva ako je to riesene, ale rad sa necham aj poucit :-)
0 0
iris50 iris50

iris50 je offline (nepripojený) iris50

Mmôžeš si uplatniť celú nezdanitelnu čiastku bez ohľadu na to, ako dlho podnikáš.
1 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

celu čiastku pre rok 2012 je to 3 644,74€
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maartin Pozri príspevok
Ja mam dotaz ohladne nezdanitelnej ciastky. Ak v roku 2012 skoncil student vysoku skolu a od 06/2012 si zalozil zivnost tak je mozne na jeho prijmy zo zivnosti uplatnit celu nezdanitelnu ciastku, alebo len jej pomernu cast od 06/2012?
Musim pozriet do tlaciva ako je to riesene, ale rad sa necham aj poucit :-)
Mal si aj nejaké iné príjmy, napr. z dohody ? Podpisoval si u zamestnávatela vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ?
0 0
PBEA PBEA

PBEA je offline (nepripojený) PBEA

Prosím vie mi niekto poradiť akú sadzbu dane má platiť poľovnícke združenie??? Ja si myslím, že 23 % len nie som si istá. Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

PBEA Pozri príspevok
Prosím vie mi niekto poradiť akú sadzbu dane má platiť poľovnícke združenie??? Ja si myslím, že 23 % len nie som si istá. Ďakujem
Za rok 2012 ? Prečo ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

PBEA Pozri príspevok
Prosím vie mi niekto poradiť akú sadzbu dane má platiť poľovnícke združenie??? Ja si myslím, že 23 % len nie som si istá. Ďakujem
ak je PO a myslíš na rok 2013 máš pravdu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať