Zavrieť

Porady

Problem s mysou.

Radím sa osobne medzi tých lepšie počítačovo gramotných no napriek tomu mam problém s ktorým si neviem dať rady.
S nejakého dvôvodu ovládam kolečkom myši hlasitosť a to za každých okolností.Može byť spustená akákoľvek aplikácia alebo žiadna stále to ide.
Pozeral som nastavenia myši,preinštaloval som ovladače no stále nič.Sem tam si zahrám a práve pri hraní to najviac otravuje.Nefukguje napríklad zameriavanie a strelba naraz (pravým tlačitkom myši zanerať a ľavým strielať).
Nechce sa mi preinštalovávať win.Prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Sem tam si zahrám a práve pri hraní to najviac otravuje.Nefukguje napríklad zameriavanie a strelba naraz (pravým tlačitkom myši zanerať a ľavým strielať).
    Toto sa nastavuje priamo v hre - nastavenie myši, jej tlačítok, kláves. Inak aj mne reguluje koliesko myši hlasitosť, ale pri spustení aplikácie preberá táto riadenie jej funkcií (ovládanie pomocou myši) - to sa tiež nastavuje v niektorých aplikáciách.

    freelover je offline (nepripojený) freelover

    freelover
    misoft Pozri príspevok
    Toto sa nastavuje priamo v hre - nastavenie myši, jej tlačítok, kláves. Inak aj mne reguluje koliesko myši hlasitosť, ale pri spustení aplikácie preberá táto riadenie jej funkcií (ovládanie pomocou myši) - to sa tiež nastavuje v niektorých aplikáciách.
    Skusal som resetovat ovladanie,preinstaloval som hru (far cry 3) no nic.Bohuzial robi mi to v kazdej hre co mam.Jednoducho nereguje mys na stlacenie laveho a praveho tlacitka naraz.Deje sa mi to vsade.Nie len v hrach.Preinstaloval som dokonca aj zvukacku.STale nic.

    freelover je offline (nepripojený) freelover

    freelover
    Samozrejme aj to som skusal aj ked predtym som ovladace nemal.
    Podla mna som som pravdebodopne aktivoval klavesovou skratkou nejaku funkciu wo win.No neviem to vypnut.Som s toho naprasky

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nainštaluj znova k nej ovládače, potom odober myš zo systému (ako keby tam nebola), vytiahni z konektora a reštartuj PC. Po reštarte zasuň myš, OS identifikuje zariadenie a bude pre ňu hľadať ovládač - podstrč ten nainštalovaný. Potom bude mať myš pridelený správny ovládač.
    Fígeľ je v tom, že keď si zastrčil myš - OS jej hľadal ovládač (každé zariadenie má svoj identifikátor, podľa ktorého OS pozná, čo to je), ale keďže nenašiel, podstrčil generic driver - obecný ovládač. Potom darmo inštaluješ nové ovládače, keď má pridelený defaultný (a nepomôže ani automatická aktualizácia drivera - musí sa vždy "podstrčiť").
    Preto sa najskôr inštalujú ovládače, až potom sa pripájajú také sofistikované p&p zariadenia (periférie) - OS totiž už vie, že k nemu má ovládač (vopred nainštalovaný).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.