Zavrieť

Porady

platba odvodov SZČO poukážkou

Prosím Vás ako mám zaúčtovať, ak SZČO platí odvody peňažným poukazom U, na podacom lístku je suma odvodov Sk 966,-- a sadzba platená pošte Sk 7,--?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    almolonga
    Prosím Vás ako mám zaúčtovať, ak SZČO platí odvody peňažným poukazom U, na podacom lístku je suma odvodov Sk 966,-- a sadzba platená pošte Sk 7,--?
    1/Výdavok - pokladňa oproti
    2/Výdavky ovplyvňujúce základ dane - platba do fondov,poštovné - prevádzková réžia .

    Ja osobne takýto prípad účtujem SW v peňažnom denníku vo dvoch riadkoch , ale v PD robenom ručne to môžeš zaúčtovať v jednom riadku .
    Naposledy upravil Zita5 : 27.02.06 at 19:30

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Zita5
    1/Výdavok - pokladňa oproti
    2/Výdavky neovplyvňujúce základ dane - platba do fondov,poštovné - prevádzková réžia .

    Ja osobne takýto prípad účtujem SW v peňažnom denníku vo dvoch riadkoch , ale v PD robenom ručne to môžeš zaúčtovať v jednom riadku .
    chcem sa spýtať prečo výdavky neovplyvňujúce základ dane - platby do fondov, poštovné-prevádzková réžia.
    NIe sú to výdavky odpočítateľné od základu dane.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    [quote=va1ke]chcem sa spýtať prečo výdavky neovplyvňujúce základ dane - platby do fondov, poštovné-prevádzková réžia.
    NIe sú to výdavky odpočítateľné od základu dane.[/quote

    Ďakujem za postreh , už som to opravila .

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Zita5
    1/Výdavok - pokladňa oproti
    2/Výdavky ovplyvňujúce základ dane - platba do fondov,poštovné - prevádzková réžia .

    Ja osobne takýto prípad účtujem SW v peňažnom denníku vo dvoch riadkoch , ale v PD robenom ručne to môžeš zaúčtovať v jednom riadku .
    Zitka aj ja to účtujem v dvoch riadkoch , ale len sa chcem na takú technickú záležitosť opýtať , tam kde máš výdaj na poštovné pripneš kópiu bločku alebo to necháš len s poznámkou, že je to na doklade predošlom?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    DanielaSĽ
    Zitka aj ja to účtujem v dvoch riadkoch , ale len sa chcem na takú technickú záležitosť opýtať , tam kde máš výdaj na poštovné pripneš kópiu bločku alebo to necháš len s poznámkou, že je to na doklade predošlom?
    Nechám to len v poznámke , pretože vždy pri účtovaní takého prípadu mám tie dva VPD tesne za sebou, takže pri kontrole sa vráti o jeden list a je to viditeľné .Aj teraz mi také doklady prechádzali kontrolou a boli spokojní daniari .Takže asi takto .

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Zita5
    Nechám to len v poznámke , pretože vždy pri účtovaní takého prípadu mám tie dva VPD tesne za sebou, takže pri kontrole sa vráti o jeden list a je to viditeľné .Aj teraz mi také doklady prechádzali kontrolou a boli spokojní daniari .Takže asi takto .
    Ďakujem Zitka....potešila si ma , lebo ja to tiež tak robím. Tých bločkov je veľa a stále behať fotiť, keďže som donedávna nemala kopírku sa mi nechcelo.Len som sa bála, aby kontrola nemala námietky.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    DanielaSĽ
    Ďakujem Zitka....potešila si ma , lebo ja to tiež tak robím. Tých bločkov je veľa a stále behať fotiť, keďže som donedávna nemala kopírku sa mi nechcelo.Len som sa bála, aby kontrola nemala námietky.
    Dani , ja si myslím , že to nie je taký dôvod,sa strachovala lebo vieš , že myslím že máloktorý soft Ti to tak rozúčtuje , aby sme to mali v jednom riadku .

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    ja to účtujem tiež do dvoch riadkov ale pod tým istým výdavkovým dokladom. na výdavkovom doklade mám napísane zúčtované v denníku pod poradovým číslom a tam napíšem čislo riaku kde som účtovala platbu do fondov a druhé číslo poštovné.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    [quote=Paula]Ten môj softík mi vytlačí dva riadky s dvoma zápismi na jednom doklade [/quote

    Paula to máš dobrý softík

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Paula
    Ten môj softík mi vytlačí dva riadky s dvoma zápismi na jednom doklade
    Aj mne
    Ja mám MK-soft.
    IFOsoft robím PÚ, ale vlasy sa mi ježia z neho...JU nepoznám v IFOsofte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.