Zavrieť

Porady

Dan z mot.vozidiel rok 2012

Dobrý, potrebujem pomoc.
V roku 2011 auto bolo zahlásené na DÚ, aby sme vedeli uplatniť cestovné na mot.vozidlo.
Celý rok 2012 som bol na PN - ke, príjem som nemal, v oktobri 2012 som ukončil podnikanie, a vtedy som odhlásil MV z DÚ 24.10.2012.

Musím zaplatiť dan z mot. vozidla za rok 2012???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

    globalpartner
    kittike23 Pozri príspevok
    Dobrý, potrebujem pomoc.
    V roku 2011 auto bolo zahlásené na DÚ, aby sme vedeli uplatniť cestovné na mot.vozidlo.
    Celý rok 2012 som bol na PN - ke, príjem som nemal, v oktobri 2012 som ukončil podnikanie, a vtedy som odhlásil MV z DÚ 24.10.2012.

    Musím zaplatiť dan z mot. vozidla za rok 2012???
    Nesplnil ste si ohlasovaciu povinosť o zániku daňovej povinnosti(auto sa prestalo používať na podnikateľské účely) do 30 dní od toho dátumu kedy nahlasujete zánik daňovej povinnosti.
    24.10.2012 ste odhlásil auto k tomu dátumu? ak áno povinnosť platiť daň zaniká k 31.10.2012

    Aké to bolo auto?kubatúra ?Máte dve možnosti :
    Dodatočne podať oznámenie o zániku k 31.12.2011 a čakať na pokutu pre nesplnenie si ohlasovacej povinnosti (66 EUR ? neviem teraz koľlko je a nechce sa mi hľadať)

    a schodnejšia cesta je zaplatiť daň do 31.10.2012 - nezabudnuť podať daňové priznanie.

    martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

    martinapo77
    najlepsi napad je asi ist na danovy urad zavolat si svoju spravkynu a konzultovat to ze ak jej dorucis teraz list s vyrozumenim ze si bol na PN a auto si nepouzival v podnikani ci musis podat DP ... a zaplatit za auto za 10 mesiacov roka

    martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

    martinapo77
    najlepsi napad je asi ist na danovy urad zavolat si svoju spravkynu a konzultovat to ze ak jej dorucis teraz list s vyrozumenim ze si bol na PN a auto si nepouzival v podnikani ci musis podat DP ... alebo musis zaplatit za auto za 10 mesiacov roka kvoli neskorej odhlaske ???

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    pokiaľ si auto nepoužíval na podnikanie desať mesiacov, nezistil si to 24.10.2012, ale vedel si, že máš auto prihlásené na DÚ, čiže 10/12 ročnej dane musíš zaplatiť.

    Dan z mot.vozidiel rok 2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.