Zavrieť

Porady

Chybne osadená stavba.

Kamarát zistil, že sused má postavený dom od hranice pozemku len 1,9 m namiesto 2 m , ktoré sú v stavebnom povolení. Kamrát vraví,že by to mohol napadnúť a sused neskolauduje. Ja ale vravím, že sa bude zbytočne naťahovať z úradmi a aj so susedom. Pokazia sa tým susedské vzťahy aj aj tak mu dajú kolaudačné. Sused má na tejto strane len jedno okno do kúpelne. Môj kamoš má dom postavený asi 4 metre od svojej hranice. Obidva domy už stoja. Máte niekto s týmto skúsenosť? Môže so sťažnosťou niečo dosiahnuť ? Čo by v tomto prípade urobil stavebný úrad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Viem o prípade,kedy sa dom musel posúvať o 30 cm. A aj sa posunul. No bolo to v Rakúsku.
    Tých 10 cm mu nemôže vadiť aj keď zákon je zákon. Nech si to nechá ako bonus,keď bude niečo on potrebovať v budúcnosti,plus tie dobré vzťahy,no nešpekuloval by som. Ani nevie,kedy to zúročí,teraz by sa tým nič nedosiahol. Teda pre seba určite nie.

    betak je offline (nepripojený) betak

    betak
    7,5 cm je dosť veľký rozdiel a to sa oplatí reklamovať ale nie pri stavbách.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    Nic sa nestane, kamarat alebo ty asi nema skutocne problemy,
    zly sused dokaze narobit riadne problemy, vid nespocetne temy o susedoch na porade.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    JE TO MAGOR.stavebný úrad pre 10cm čo je aj u mňa tak isto , nakoľko sa nepočítalo so zateplením +/ 120mm/ neurobí nič a skolauduje.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    a čo, že až teraz...ked domy už stoja....čo má niečo lepšie...tak, že zo závisti

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Rolexak Pozri príspevok
    Kamarát zistil, že sused má postavený dom od hranice pozemku len 1,9 m namiesto 2 m , ktoré sú v stavebnom povolení. Kamrát vraví,že by to mohol napadnúť a sused neskolauduje. Ja ale vravím, že sa bude zbytočne naťahovať z úradmi a aj so susedom. Pokazia sa tým susedské vzťahy aj aj tak mu dajú kolaudačné. Sused má na tejto strane len jedno okno do kúpelne. Môj kamoš má dom postavený asi 4 metre od svojej hranice. Obidva domy už stoja. Máte niekto s týmto skúsenosť? Môže so sťažnosťou niečo dosiahnuť ? Čo by v tomto prípade urobil stavebný úrad?
    Toto je fakt najdôležitejšie a nad všetkým ostatným postavené .....pokiaľ sa to sused uvedomí ovšem ...
    Ale určite by som sa len tak nezáväzne v nejakej debate o tomto fakte zmienil ...

    Okno sa dá nejak zaonačiť vždy ...keby náhodou toto vadilo ...
    Tých 10 cm určite nejakú veľkú rolu nehrajú...

    A kolaudačne , ako si sa zmienil , aj tak dotyčnému vydajú ...

    p.mac je offline (nepripojený) p.mac

    človek, ktorý si sám tvorí svoj osud :o) alebo sa aspoň snažím ...viac p.mac
    tych 10cm je zateplenie...pretoze v projektoch sa nekotuje zateplenie a aj domy sa osadzuju na hranu muriva ... 10 cm, to znamena ze nic, pretoze dovolena odchylka v hraniciach pozemkov je +/- 15 cm

    Rolexak je offline (nepripojený) Rolexak

    Rolexak
    p.mac Pozri príspevok
    tych 10cm je zateplenie...pretoze v projektoch sa nekotuje zateplenie a aj domy sa osadzuju na hranu muriva ... 10 cm, to znamena ze nic, pretoze dovolena odchylka v hraniciach pozemkov je +/- 15 cm
    Stavby ešte nie sú zateplené.

    tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

    tommi_d
    Rolexak Pozri príspevok
    Kamarát zistil, že sused má postavený dom od hranice pozemku len 1,9 m namiesto 2 m , ktoré sú v stavebnom povolení. Kamrát vraví,že by to mohol napadnúť a sused neskolauduje. Ja ale vravím, že sa bude zbytočne naťahovať z úradmi a aj so susedom. Pokazia sa tým susedské vzťahy aj aj tak mu dajú kolaudačné. Sused má na tejto strane len jedno okno do kúpelne. Môj kamoš má dom postavený asi 4 metre od svojej hranice. Obidva domy už stoja. Máte niekto s týmto skúsenosť? Môže so sťažnosťou niečo dosiahnuť ? Čo by v tomto prípade urobil stavebný úrad?
    Otázkou zostáva ako to tvoj kamarát zistil, pretože jediný relevantný spôsob je geometrické zameranie, nie metrom od hranice svojho pozemku...
    Možno sa ešte dozvie, že hranica pozemku je de iure inde ako si myslí...

    Rolexak je offline (nepripojený) Rolexak

    Rolexak
    tommi_d Pozri príspevok
    Otázkou zostáva ako to tvoj kamarát zistil, pretože jediný relevantný spôsob je geometrické zameranie, nie metrom od hranice svojho pozemku...
    Možno sa ešte dozvie, že hranica pozemku je de iure inde ako si myslí...
    Iný geodet vytýčil hranice pozemkov pre oplotenie. No, nie je to celkom 10 cm je to tuším 7,5 cm.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Rolexak Pozri príspevok
    Iný geodet vytýčil hranice pozemkov pre oplotenie. No, nie je to celkom 10 cm je to tuším 7,5 cm.
    Prepadol by som sa od hanby, ak by som mal reklamovat 10 cm, nie to este 7,5.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    betak Pozri príspevok
    7,5 cm je dosť veľký rozdiel a to sa oplatí reklamovať ale nie pri stavbách.
    Napr. pri predĺžení "výkonného orgánu"

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Ušla mi pointa. Robí tých 7,5cm nejaký problém?
    Nechcel by som mať Rolexaka za suseda.

    bjuty smis je teraz online bjuty smis

    bjuty smis
    prečo mám taký pocit, že ten sused je autor témy ??
    že by sa niekto hanbil riešiť takúto zásadnú vec ???

    Rolexak je offline (nepripojený) Rolexak

    Rolexak
    bjuty smis Pozri príspevok
    prečo mám taký pocit, že ten sused je autor témy ??
    že by sa niekto hanbil riešiť takúto zásadnú vec ???
    Nie som sused ani jedného. Ja som zase taký extrém, že som povolil susedovi postaviť dom na hranici pozemku a aj okap má na nad mojím pozemkom a vôbec mi to nevadí. Mňa len zaujímal názor ostatných na danú tému, že ako je to stou presnosťou geodetického merania ako sa k týmto problémom stavajú urady. Toť vše.
    P.S. A nemôžem byť aj ten sused čo chybne osadil barák a bojí sa čo sa mu stane ak na to sused alebo úrady prídu?
    Naposledy upravil Rolexak : 04.01.13 at 22:33

    oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

    oondrejj
    otázkou už len ostáva to, kto je tu ten zlý sused. Podľa mňa by sa dalo aj uvažovať o tom, ktorý počas stavby meria či je to presne na centimeter od jeho pozemku. Myslím, že takýto detail Vás nijako neohrozí a zbytočne robiť starosti sebe a ostatným sa pre to neoplatí.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    oondrejj Pozri príspevok
    otázkou už len ostáva to, kto je tu ten zlý sused. Podľa mňa by sa dalo aj uvažovať o tom, ktorý počas stavby meria či je to presne na centimeter od jeho pozemku. Myslím, že takýto detail Vás nijako neohrozí a zbytočne robiť starosti sebe a ostatným sa pre to neoplatí.
    Veď to je predsa jasné.
    Vždy ten druhý.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.