Zavrieť

Porady

Chybne vypočítaná mzda.

Pri zadaní údajov na výpočet mzdy som urobila chybu, na ktorú som prišla až po odovzdaní výkazov do zdravotnej a sociálnej poisťovne a následných úhradach.
Je možné chybu napraviť?
V danom mesiaci bolo 20 pracovných dní a zamestnanec čerpal 5 dní dovolenku.
Dni dovolenky som zabudla odrátať od pracovných dní. Čiže som pracovníkovi
preplatila 20 pracovných dní aj 5 dní dovolenky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    Nerob si z toho nič , trošku roboty navyše ,ak sa ti dá vyrátať si ako by to malo byť a dohodnúť sa s daným zamestnancom a v budúcej výplate mu to zrazíš v položkách
    brutto mzda , len horšie je ,že je to v mesiaci september ,lebo je to štvrťrok 3 a Ti mu to opravíš až v 4 štvrťroku. Ale aj to sa dá v kmeni vypočítaš koľko by mal byť základ / počet odpracovaný hodín a opravíš priemer pre náhrady a potom aj v 4 štvrťroku.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    riki, vypočítaj mu mzdu ešte raz (a správne! :-))) a pošli opravené výkazy do sociálnej poisťovne, zdravotnej poisťovne a na daňový úrad. V nasledujúcom mesiaci opäť vypočítaj mzdu (a opäť správne :-))) a douhradíš mu iba rozdiel vypočítanej mzdy a preplatku za zle vypočítanú mzdu :-)
    Pekný deň

    pozn. ešte by som to zamestnancovi vysvetlila (že to moja vina, moja vina ....), nech si nemyslí, že robíš čachce-machre s jeho mzdou :-)

    Chybne vypočítaná mzda.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.