Zavrieť

Porady

účtovanie odvodov

Prosím, Vás stalo sa mi že som v marci zamestnancovi vypočítala aj z PN odvody do ZP a soc.poistovne. Čiže som im poslala viac. Zamestnancovi som doplatila mzdu, ale neviem ako účtovať predpis ako pohľadávku voči ZP a soc. poisťovni. Ďakujem za pomoc.
8 komentárov     zbaliť
veronikasad Ty si už robila výplatu za marec ?
JANULA999 Ospravedlňujem sa to je za rok 2013 - marec prišla som na to až v januári 2014. Zamestnancovi som to uhradila ale za december som to účtovala mínusom na 331/336 - odvod zamestnanec
a mínusom na 524/336 odvod za organizáciu,
predpis vrátenia odvodu som dala plusom tá mala byť 032013 väčšia 521/331 a čiže úhrada 331/211. Môžem tú pohĺadávku účtovať mínusom a vo februári 2014 som odviedla menej. díky moc
veronikasad Urobila si opravné výkazy do ZP a SP ?
JANULA999 ano ešte v januári 2014 opravný za marec 2013
veronikasad Nerobím podvojné účtovníctgvo, ale myslím, že treba interným dokladom urobiť opravu predpisu účtovania miezd za mesiac marec 2013.K 31.12.2013 ti zostane Rozdiel na účte 331 a 336, ktoré vysporiadaš vo februári 2014.
JANULA999 To máš pravdu, ale neviem či môže zostať na konci roka na účte 336 mínusová hodnota. Lebo za december 2013 nemám žiadne mzdy, čiže ani odvod do ZP ani soc. poistovne. Všetky záväzky mám vysporiadané uhradné voči ZP a soc.poist. a to mi práve na účte 336 bude visieť a to neviem či môže byť.
veronikasad K tomuto sa snáď vyjadrí niekto kto pracuje s PU ...
JANULA999 ale aj tak ti ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.