Zavrieť

Porady

odvody

Dobrý deň, rád by som sa vás spýtal na jednu vec. Dcéra sa prihlásila od 1.1. na úrade práce ako nezamestnaná. Je mi jasné, že zdravotné poistenie bude za ňu zaplatené. Keby začala ešte v tom istom mesiaci podnikať sama (povedzme od 15.1.) bude znova platiť za január do zdravotnej poisťovne, keď za ňu v tom termíne asi už odviedol štát? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    Zdravotné poistenie sa platí až po skončení mesiaca nie dopredu. Ked začne podnikať, sa odhlási z úradu práce a zaplatia za ňu len do 15.1. zdravotné poistenie.

    milo69 je offline (nepripojený) milo69

    milo69
    Zároveň by som sa chcel spýtať, či môže v kaviarni predávať výrobky ako sú bagety a pod.,.. také rýchle občerstvenie. Vďaka.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    V kaviarni zvyknú predávať zákusky, tyčinky, čipsy a podobné veci, no podľa môjho názoru môžeš predávať aj bagety. K tomu sa zvyknú dodávať také špeciálne chladiace skrinky, či vitríny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.